O ile miastu uda się znaleźć wykonawcę elektronicznego systemu, w którym zarejestrowanych zostanie niemal 32 tys. suwalczan korzystających z karty. Elektronika ma usprawnić i zautomatyzować jego funkcjonowanie.

– Aktualnie mamy ogłoszony przetarg na dostarczenie SKM-ki w wersji elektronicznej. Zamówienie obejmuje system informatyczny do realizacji Suwalskiej Karty Mieszkańca, w tym wykonanie strony internetowej, przygotowanie aplikacji mobilnej o nazwie „Suwalska Karta Mieszkańca” oraz dostawę sprzętu, opracowanie i wydruk dokumentów promocyjnych – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, dodając, że miasto na oferty firm czeka do 6 kwietnia. Wykonawca, który wygra przetarg i podpisze umowę będzie miał 120 dni na uruchomienie systemu. Suwalska Karta Mieszkańca w nowej wersji powinna zafunkcjonować latem.

Suwalskie Karty Mieszkańca są w tej chwili różnokolorowe – zwykłe – białe, niebieskie – dla osób niepełnosprawnych, zielone – dla rodzin wielodzietnych i żółte – przyznawane seniorom. W systemie kart elektronicznych podział zostanie zachowany, ale kolory nie będą widoczne. 

– Warstwa elektroniczna pozwoli na rozbudowanie funkcji karty. Będziemy mogli ją wykorzystać np. w komunikacji miejskiej. Będziemy mogli również automatycznie przedłużać ich ważność bez konieczności wydawania nowego dokumentu. To spowoduje ograniczenie kosztów funkcjonowania systemu – dodaje Kamil Sznel z Biura Prezydenta Miasta.

Suwalska Karta Mieszkańca pozwala m.in. na korzystanie ze zniżek w placówkach kultury lub obiektach sportowych. To kompleksowy program zmierzający do polepszenia warunków życiowych mieszkańców. Jedną z największych korzyści płynących z posiadania SKM-ki jest darmowa komunikacja miejska dla osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży oraz darmowe przedszkola prowadzone przez samorząd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj