Górskie morsowanie na dobre weszło w krew suwalczanom? Wszystko na to wskazuje. W niedzielę, 20 marca, Bartosz Bełdyga i Tomasz Chomicz zmierzyli się z kolejnym w ich sportowej karierze, zimowym wyzwaniem. Tym razem ich celem był najwyższy szczyt Karkonoszy. Weszli czarnym szlakiem, czyli najtrudniejszą trasą, która prowadzi na Śnieżkę. Ekstremalnym elementem tej wyprawy był fakt, że ubrani byli jedynie w szorty, buty, czapki i rękawice. We wspólnym wejściu na szczyt towarzyszyła im zaprzyjaźniona grupa morsów z Ełku – Zahartowani.

Źródło: Bartosz Bełdyga

Pokonali blisko 12 kilometrów w wyjątkowo trudnych i nieprzewidywalnych warunkach pogodowych. Sprzyjająca, słoneczna pogoda przeplatała się z obfitymi opadami śniegu i silnymi podmuchami wiatru, który osiągał prędkość nawet do 60 km/h. Odczuwalna temperatura tego dnia wynosiła -22° C. Pokonanie całej trasy zajęło śmiałkom 3 godziny.

Nie należy zapominać o tym, że wydarzenie zorganizowano w ważnym celu. Wyzwanie zostało podjęte przez założycieli Fundacji Teraz Wschód, która jest inicjatywą stworzoną przez suwalczan – dla suwalczan. Misją fundacji jest wyrównanie szans dla dzieci i młodzieży na rozwój sportowy, intelektualny i kulturowy. I właśnie w tym celu, zbiórki środków pozwalających na działalność fundacji, została zrealizowana akcja.

Przypominamy, że uczestnicy wyprawy na Śnieżkę w tym roku zorganizowali już kilka atrakcji dla mieszkańców Suwałk, takich jak: „1. Zimowe Wejście na Zamkową 2021” czy „Biegun Miłości. Walentynkowy bieg bez ubrań”. Wyjątkowym elementem tych wydarzeń był fakt, że obie imprezy zawierały elementy sportowej rywalizacji w warunkach siarczystych mrozów, a uczestnicy wydarzeń ubrani byli tylko w szorty i zimowe akcesoria. Nie da się ukryć, że organizatorzy akcji zapoczątkowali na Suwalszczyźnie uprawianie sportu w formie górskiego morsowania.

Wszystkie osoby zainteresowane współorganizacją kolejnych wydarzeń lub mające pomysł na nowe wyzwanie mogą kontaktować się z Fundacją Teraz Wschód: https://www.facebook.com/fundacja.teraz.wschod/

Fot. źródło: Bartosz Bełdyga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj