Mecz eWinner II liga pomiędzy Chojniczanką, a Wigrami zakończył się remisem 1:1; co w sumie nie dziwi, albowiem potyczki pomiędzy tymi klubami najczęściej miały wyrównany charakter. Dobitnie o tym świadczy(ł) dotychczasowy bilans 3-6-3. Większość spotkań miało miejsce w I lidze. Powrót na ten poziom rozgrywek jest marzeniem i Chojnic, i Suwałk. Jednakże nie ma co kryć, iż w walce o dwa pierwsze miejsca, dające bezpośredni awans, liczą się przede wszystkim, Polkowice i Katowice. Remis oznacza, iż raczej pozostaje walka o uzyskanie jak najlepszego miejsca przed barażami.

Pierwszą bramkę strzeliły Wigry. Cezary Sauczek wykorzystał podanie Bartłomieja Babiarza i lobem pokonał bramkarza gości. Chojniczanka odpowiedziała tuż przed przerwą. Sekwencja odbić – od muru i poprzeczki – zakończyła się dobiciem piłki przez Marcina Grolika. 

Wigry zajmują czwarte miejsce w tabeli z 50 punktami uzyskanymi z 27 meczach. Chojniczanka jest co prawda druga (53 pkt w 28 spotkaniach), należy jednak pamiętać, iż tabela nie jest w tym momencie zbyt miarodajna. 29 kolejka dopiero się zaczęła, a jakby tego było mało i Polkowice, i Katowice mają do rozegrania dwa mecze zaległe. Poza tym Chojniczanka będzie pauzowała za trzy tygodnie.

Następny mecz biało-niebiescy zagrają na Zarzeczu ze Stalą Rzeszów w środę, 28 kwietnia, o godzinie 16:15.

Chojniczanka Chojnice – Wigry Suwałki 1:1 (1:1)

bramki: Marcina Grolik (44′) oraz Cezary Sauczek (10′)

Zdjęcia z poprzednich meczy Wigry – Chojniczanka => Wojciech Otłowski

Leave a Reply