Kompleksowy program rehabilitacji dla pacjentów, którzy chorowali na COVID-19 pozwoli im poprawić sprawność oddechową, wydolność wysiłkową i krążeniową. Do programu będzie można dołączyć do 12 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z koronawirusem.

Skierowanie na rehabilitację wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19, na podstawie wyników kilku badań, m. in. RTG klatki piersiowej, aktualnej morfologii, EKG.

Program gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji, podczas której pacjenci będą mogli skorzystać z wielu zabiegów, m.in. z: kinezyterapii, inhalacji, hydroterapii czy fizykoterapii.

Rehabilitacja pocovidowa obejmuje również edukację zdrowotną i promocję zdrowia, w tym np. naukę prawidłowej techniki używania inhalatorów, eliminację nałogów i innych czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych, a także leczenie dietetyczne.

Rehabilitowany pacjent może liczyć na minimum 96 zabiegów fizjoterapeutycznych. Ma prawo do konsultacji z personelem medycznym oraz może skorzystać z profesjonalnej terapii psychologicznej.

Ponadto, każda placówka uczestnicząca w programie zapewnia pacjentom badania diagnostyczne, leki i wyroby medyczne, które są niezbędne do uzyskania najlepszych rezultatów programu leczenia.

Przyjęta stawka za dzień rehabilitacji postcovidowej dla jednej osoby wynosi 188 zł. Koszty pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

W województwie podlaskim w programie są obecnie trzy placówki: Polsko – Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Sercowo – Naczyniowe w Augustowie, Szpital Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowy w Supraślu oraz Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów.

Lista ta będzie na bieżąco aktualizowana, wówczas, gdy kolejne placówki medyczne zgłoszą akces i potwierdzą spełnianie warunków niezbędnych do realizacji  programu rehabilitacji stacjonarnej, czyli w uzdrowiskach i szpitalach.

Pacjenci, którzy otrzymali skierowanie na rehabilitację, mogą zgłosić się na leczenie do dowolnej placówki w kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj