Osiemnastokrotny Mistrz Polski, drużyna SKB Litpol-Malow musi zaspokoić się wicemistrzostwem kraju. O tytuł zawodnicy walczyli w niedzielę w Józefosławiu.

W rundzie zasadniczej suwalczanie pokonali wszystkich rywali, ale nie byli faworytem w finale ligi. Przeciwnicy zmobilizowali siły i ściągnęli do drużyny bardzo doświadczonych zawodników.

W Józefosławiu więcej szans znawcy badmintona dawali zawodnikom UKS Hubal Białystok i tak się stało – po ośmiu lata ponownie Mistrzem Polski został UKS Hubal Białystok, a na kolejnym stopniu podium znalazł się klub SKB Litpol-Malow Suwałki.

Mecz finałowy to horror – trwał 5,5 godziny i przy odrobinie szczęścia, zachowania zimnej głowy mógł zakończyć się zupełnie innym wynikiem. Odrobinę więcej szczęścia mieli podopieczni Waldemara Grzegorzewskiego i to oni odebrali medale i puchar z rąk Marka Krajewskiego, prezesa PZBad. Brązowy medal 48. Drużynowych Mistrzostw Polski zdobyli zawodnicy AZS UMED ŁÓDŹ.

Wicemistrzostwo Polski dla SKB Litpol-Malow zdobyli: Anastasiya Khomich, Ulyana Volskaya, Maria Ulitina, Karolina Szubert, Aleksandra Goszczyńska, Danylo Bosniuk, Michał Łogosz, Łukasz Moreń, Mateusz Świerczyński, Michał Sobolewski, Michał Aleksandrowicz.

Leave a Reply