W ubiegły weekend na terenie Nadleśnictwa Augustów skazani z Aresztu Śledczego w Suwałkach sprzątali szlaki turystyczne i przygotowywali materiały do budowy kładki prowadzącej do ziemianki partyzanckiej.

– Angażowanie skazanych do prac na rzecz środowiska przeciwdziała prokryminalnym postawom, uczy obowiązkowości, sumienności. Podczas realizacji wyznaczonych zadań osadzeni mają możliwość przyczynić się do poprawy wizerunku najbliższego otoczenia. Biorą udział w znanych już, wartościowych oraz cieszących się poparciem społeczeństwa inicjatywach. Sami też czerpią z tego osobiste korzyści. Jedna z nich to możliwość oderwania się od więziennej codzienności – ocenia kpt. Joanna Boratyńska z Aresztu Śledczego w Suwałkach.

Przykładem takiej inicjatywa było właśnie porozumienie zawarte z Nadleśnictwem Augustów. Skazani z Aresztu Śledczego w Suwałkach sprzątali szlaki turystyczne i uporządkowali ziemiankę partyzancką. Z kolei dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Raczkach, osadzeni wzięli udział w jedenastym generalnym sprzątaniu Doliny Rospudy na odcinku jezioro Bolesty – Święte Miejsce. Prace trwały kilka godzin. Skazani porządkowali brzegi i dno rzeki, pobocza dróg i odcinki leśne.

Fot. źródło: Areszt Śledczy w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj