Co przychodzi Wam na myśl, gdy usłyszycie o mieście Suwałki? Zwykle Suwałki kojarzone są z polskim biegunem zimna albo krainą gdzieś na końcu świata. Ale wkrótce może to się zmienić, a to wszystko za sprawą Nieoficjalnych Mistrzostw Świata w 72-godzinnym biegu z udziałem Patrycji Bereznowskiej.

Bereznowska to nazwisko, które wzbudza podziw wśród zawodowych biegaczy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Patrycja Bereznowska to polska lekkoatletka uprawiająca biegi długodystansowe, specjalizująca się w biegu 24-godzinnym. Tym razem zmierzy się jednak ze znacznie trudniejszym zadaniem – biegiem, który będzie trwał aż 72 godziny! Jest to z projekt, którego głównym założeniem jest przekraczanie granic własnych możliwości.

Fundacja Teraz Wschód, działająca na Suwalszczyźnie, postanowiła pomóc w promocji wydarzenia oraz uatrakcyjnić dni spędzonych w biegu. Stąd pojawił się pomysł na „Bieg ULTRA WSPARCIE”. Założeniem akcji jest zachęcenie do udziału w wydarzeniu jak największej liczby biegaczy i tym samym, stworzenie społeczności, która będzie wspierała biegaczkę oraz innych zawodników w nieoficjalnych mistrzostwach świata 72-godzinnym biegu w dniach 3-6 czerwca.

144 godziny – tyle będzie trwało oficjalne ULTRA WSPARCIE. Będzie to mnóstwo działań towarzyszących biciu rekordu świata, ale jego główne elementy to bieg stacjonarny w Suwałkach oraz wirtualny bieg masowy – będą mogli wystartować w nim wszyscy chętni biegacze bez względu na poziom sportowy, zarówno z Polski i ze świata. Wszyscy będą bić swój własny rekord. Zadaniem uczestników będzie pokonanie jak największej liczby kilometrów w ciągu 3 dni. Każdy będzie biegał w dowolnie wybranym dla siebie czasie i miejscu. Liczona będzie łączna suma kilometrów przebiegnięta w dniach 3-6 czerwca 2021 r. Uczestnicy mogą biegać z przerwami (np. przed i po pracy).

Organizatorzy mają świadomość tego, że nie każdy jest ultra, ale każdy dostanie szansę, aby pobić rekord, pokonując dany dystans. Do wyboru będzie między innymi bieg na 5 i 10 km oraz dystans półmaratonu i najbardziej pożądany, czyli maraton. Osoby, które uzyskają najlepszy wynik na danym dystansie otrzymają wartościowe nagrody – nawet 1000 zł w gotówce. Następnie, przez kolejne 72 godziny po biegu prowadzone będą konkursy związane z wydarzeniem.

Szczegóły wydarzenia oraz informacje o zapisach dostępne są na stronie https://www.facebook.com/fundacja.teraz.wschod/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj