Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w interaktywnym spotkaniu ze spektaklem „Hobbit”. Propozycja obejmuje nie tylko transmisję widowiska prosto ze sceny, lecz także inne atrakcje.

Białostocka instytucja jest wciąż jedyną w Europie, której udało się pozyskać licencję do wystawienia scenicznej wersji książki Tolkiena. Teatralny „Hobbit” jest wierną adaptacją powieści, a polska prapremiera odbyła się w 2019 roku. Widowisko zostało niezwykle pozytywnie przyjęte nie tylko przez młodszych, ale i starszych widzów.

– Nasza inscenizacja jest wyjątkowa. Kostiumy i scenografia w całości zostały przygotowane przez teatralne pracownie. Twórcom zależało na jak najwierniejszym odzwierciedleniu świata wykreowanego przez autora „Hobbita”. Cieszymy się, że udało nam się to osiągnąć, a potwierdzenie tego sukcesu można było dostrzec w liczbie zajętych na widowni miejsc – mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru.

Teatr, mając na uwadze obecną sytuację, wychodzi z propozycją przypomnienia uczniom kultowej pozycji literatury fantastycznej. Oferta skierowana do szkół zakłada transmisję spektaklu prosto ze sceny, w terminie: 26, 27 i 28 maja o godzinie 10:00. Każdego dnia, bezpośrednio po emisji nagrania przewidziane jest spotkanie z bohaterami tolkienowskiego świata.

„Hobbit” to najbardziej interaktywne przedstawienie spośród całego repertuaru, dlatego jest świetną propozycją dla młodzieży. Opowieść o przyjaźni i niepowtarzalnej przygodzie wciąga od samego początku i angażuje wyobraźnię widzów. Dzięki dynamicznej muzyce, efektom specjalnym, występom kaskaderskim oraz monumentalnej scenografii i fantastycznym kostiumom sztuka staje się niepowtarzalnym widowiskiem.

Szczegóły oferty dostępne są na stronie instytucji: dramatyczny.pl.

Fot. Bartek Warzecha, Teatr Dramatyczny w Białymstoku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj