Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w ostatnim czasie z utęsknieniem czekał na widzów. Po dłuższej przerwie wznawia działalność, oferując publiczności wyjątkowy repertuar, który będzie obfitował w komediowe sztuki.

– Informacja o otwarciu instytucji kultury wywołała ogromną radość, zarówno wśród pracowników, jak i wśród widzów. Cieszymy się, że nadchodzący miesiąc widzowie będą mogli spędzić w teatrze. Oprócz znanych i lubianych spektakli, pojawią się także nowości – wyjaśnia Piotr Półtorak, dyrektor Teatru.

Teatr zaprasza w dniu 29 maja na premierę spektaklu „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz. Przedstawienie funduje emocjonalną sinusoidę, w której nie zabraknie okazji do śmiechu. W świat konwenansów przeniosą bohaterowie spektaklu – dwie pary małżeńskie, które próbują polubownie załatwić bójkę swoich synów. Z każdą minutą napięcie narasta i konfrontacja zmierza do nieoczekiwanego finału. Sztukę będzie można obejrzeć 30 maja oraz 4, 5, 6, 11, 12 i 13 czerwca.

– W ostatnich tygodniach brakowało nam bezpośredniego kontaktu z widzami. Dlatego w tym miesiącu – w sposób szczególny – wsłuchujemy się w prośby widzów. W związku z tym podjęliśmy decyzję, aby wystawić „Hobbita” w reżyserii Grzegorza Suskiego. Jako jedyna instytucja w Europie mamy licencję do wystawienia scenicznej wersji książki Tolkiena – dodaje Martyna Zaniewska, zastępca Dyrektora Teatru.

„Hobbit” jest sztuką uwielbianą przez młodzież, dlatego Teatr stworzył możliwość – specjalnie dla szkół – uczestniczenia w transmisji spektaklu prosto ze sceny: 28 maja o godzinie 9:00 lub 12:00.

To wyjątkowe widowisko teatralne będzie można obejrzeć także w siedzibie Teatru już 30 maja oraz 1 i 2 czerwca. „Hobbit” w reżyserii Grzegorza Suskiego zachwyca nie tylko grą aktorską, lecz także kostiumami i scenografią, która współgra z wizualizacjami. Wszystkie te elementy sprawiają, że widzowie przenoszą się w fantastyczny świat Tolkiena. Interaktywne przedstawienie jest znakomitym pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziecka.

Niedawno do teatralnych hitów dołączyła farsa „Boeing, Boeing” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Przedstawienie porusza problem poligamii i skłania do refleksji, czy jest ona w ogóle możliwa. Do bycia poligamistą aspiruje Maks – główny bohater, który ma trzy narzeczone. Sytuacja komplikuje się, gdy zakochane kobiety nagle zjawiają się w domu Maksa. Z tarapatów próbują wyciągnąć go dwie osoby – kuzyn Paweł oraz gosposia Nadia. Czy ta pomoc zakończy się sukcesem? Widzowie będą mogli się o tym przekonać 4, 5 i 6 czerwca.

W czerwcu Teatr zaprasza także na spektakl „Wszystko w rodzinie” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Jeśli ktoś zachwycił się sztuką „Boeing, Boeing”, to koniecznie musi obejrzeć bezbłędną farsę pełną barwnych postaci i zabawnych dialogów. Splot dwóch wydarzeń – świątecznego przedstawienia dla pacjentów szpitala oraz zjazdu neurologów – gwarantuje wartką akcję, która wciągnie bez reszty każdego widza. „Wszystko w rodzinie” będzie można zobaczyć 11, 12 i 13 czerwca.

Szczegółowe informacje na temat godzin oraz cen biletów dostępne są na stronie internetowej: dramatyczny.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj