Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach, Zdzisław Przełomiec skierował do prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza interpelację w sprawie szczepień przeciwko COVID-19. Z uzyskanych przez niego informacji wynika, że w mieście spada zainteresowanie szczepieniami. Mimo tego, że szczepienia są dobrowolne, przewodniczący sądzi, że potrzebne są dodatkowe zachęty i działania promujące akcję szczepienną.

– W dwóch punktach szczepienia powszechnego w mieście, w okresie od 2 maja (hala widowiskowo-sportowa Suwałki Arena) oraz 5 maja (Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera) udało się do dnia dzisiejszego zaszczepić nieco ponad 2,4 tysiąca osób. Wśród zaszczepionych są suwalczanie oraz osoby spoza miasta. Dzienny wskaźnik szczepień wyniósł od 220 do 450 osób, czyli nie jest wysoki w stosunku do możliwości tych punktów (Arena – nawet do 3000 szczepień na dobę) – podsumowuje autor interpelacji, dodając, że zauważalna jest dynamika spadkowa.

Z przeprowadzonych przez Zdzisława Przełomca rozmów wynika, że zachętą do szczepienia mogłyby być dodatkowe „swobody”, takie jak: zwolnienie z noszenia maseczki, czy nieograniczone wejścia do instytucji kultury i sportu oraz wyjazd za granicę.

Wśród propozycji przewodniczącego znalazły się m. in.: szczepienia zakładowe, apele, rozmowy i wspomniane wcześniej zachęty – preferencje w dostępie do przedszkoli i żłobków dzieci tych rodziców, którzy zaszczepili się; umożliwienie wejścia w pierwszej kolejności (lub poza ograniczeniami) na spektakle, wystawy i koncerty, w tym np. Suwałki Blues Festiwal, a także na mecze i zawody sportowe; preferencyjny sposób korzystania z komunikacji miejskiej.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj