W najbliższą sobotę, 15 maja w Suwałkach odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Zwiedzający mogą zajrzeć do galerii i muzeów. Wśród atrakcji znalazły się spotkania autorskie, pokazy filmowe, ale też niezwykłe spotkania – jak choćby to w galerii Chłodna 20, gdzie w trakcie zwiedzania będzie można porozmawiać ze znanymi mecenasami sztuki – zasłużonymi obywatelami Suwałk – na wystawę zaprasza doktorostwo Eleonora i Teofil Noniewiczowie.

Dla pierwszych zwiedzających przygotowaliśmy związane ze sztuką upominki – szczególnie cenne dla łowców autografów, a po wystawach będą oprowadzać specjaliści malarskiej materii i artyści plastycy: instruktorzy SOK Halina Mackiewicz i Mieczysław Iwaszko oraz komisarz wystaw w galeriach Patio i Chłodna 20, Andrzej Zujewicz. Po wystawie w Starej Łaźni oprowadzą Jakub Mikołajczuk i kierownik galerii, Anna Naszkiewicz.

Noc Muzeów w Suwalskim Ośrodku Kultury

W Muzeum Okręgowym i Muzeum im. Marii Konopnickiej na zwiedzających czekają wystawy stałe i czasowe.

Noc Muzeów 2021 w Suwałkach

Tego dnia warto odwiedzić również Sejny i Krasnogrudę – „Pogranicze” zaprasza na wystawy. Swoją propozycję dla odwiedzających przygotował również Ośrodek Kultury w Sejnach, w którym można obejrzeć wystawę unikalnych prac autorstwa utalentowanej ikonopisarki Renaty Gąglewskiej-Gniady. 

Noc Muzeów w Ośrodku Kultury w Sejnach

Noc Muzeów w Pograniczu – w Sejnach i w Krasnogrudzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj