Maj to wyjątkowy miesiąc dla muzealników – po długiej przerwie muzea otwarły swoje podwoje dla zwiedzających. A dla wielbicieli sztuki i historii znakomitą propozycją było wieczorne zwiedzanie wystaw – w ramach Nocy Muzeów, 15 maja, nie brakło atrakcji, które przyciągnęły spore grono osób, które w ten sposób postanowiły spędzić sobotni wieczór.

Ta cykliczna impreza to wyczekiwane zarówno przez najmłodszych, jak i starszych święto. Rodzinnie zwiedzano Muzeum Marii Konopnickiej, w którym zwiedzić można było wystawę przybliżającą życie naszej słynnej krajanki i wysłuchać ciekawych opowieści – tym razem majowy klimat pierwszych komunii dał asumpt to zgłębienia wiedzy na ten temat:

 

Pogoda dopisała, zatem na podwórku, w ogrodzie można było pograć w serso, krykieta, ringo, poskakać przez skakankę.

Wielbicieli sztuki przyciągnęło Muzeum Okręgowe w Suwałkach. Prócz stałej wystawy poświęconej Alfredowi Wierusz-Kowalskiemu można było obejrzeć ekspozycję prac Stanisława Bohusz-Siestrzeńcewicza. Pasjonaci historii mogli odbyć podróż w przeszłość i poznać dzieje Suwalszczyzny. Warto dodać, że wystawa archeologiczna została znakomicie opracowana i opisana w folderze dostępnym dla zwiedzających.

W tym roku w akcję „Noc Muzeów” włączył się także Suwalski Ośrodek Kultury. Obejrzeć można było retrospektywną wystawę Jana Lebensteina w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20, wystawę malarstwa, grafiki i fotografii w Galerii Patio w SOK-u, zaś w Galerii Stara Łaźnia uroczyście otwartą w piątek ekspozycję ponad dwustu prac Andrzeja Strumiłły, wybitnego artysty i wielkiego miłośnika Suwalszczyzny.

Foto: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj