5 rekordów, 72h biegu, miliony emocji – tymi słowami można podsumować Bieg Ultra Wsparcie, czyli imprezę towarzyszącą Nieoficjalnym Mistrzostwom Świata w 72-godzinnym biegu z udziałem Patrycji Bereznowskiej.

Źródło, fot.: Fundacja Teraz Wschód

Fundacja Teraz Wschód, organizując Bieg ULTRA WSPARCIE postanowiła zaprosić do biegania zawodowych sportowców oraz miłośników biegów i kibiców. – Każdy mógł stać się częścią sukcesu, jakim okazało się ustanowienie nowego rekordu świata. Każdy mógł też bić swój własny, ponieważ Fundacja zorganizowała dwa konkursowe biegi – stacjonarny i wirtualny. Z dowolnego miejsca na ziemi można było biegać i brać udział w Ultra Wsparciu, a przy okazji walczyć o atrakcyjne nagrody – do wygrania było nawet 1000 zł w gotówce – podsumowuje Bartosz Bełdyga, organizator.

3 czerwca na linii startu stanęło 8 zawodników. Każdy z nich pokonał kilkaset kilometrów – w dzień, w pełnym słońcu i temperaturze do 24 stopni i w nocy – w kurtkach i zimowych czapkach. 5 czerwca do biegaczy dołączyło kolejnych 28 osób, które podjęły wyzwanie biegu przez 24h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj