Przed nimi ponad 180 km – uczestnicy biegu charytatywnego wystartowali w piątek, 25 czerwca spod Aresztu Śledczego w Suwałkach. Ich cel to pomoc małemu chłopcu – synowi funkcjonariusza z Aresztu Śledczego w Hajnówce.

Dwudniowy bieg zakończy się w Ośrodku Jagiellońskie Podolany II w Hajnówce, gdzie uczestnicy biegu wreszcie odpoczną, a osoby wspierające akcję charytatywną będą mogły skorzystać z atrakcji i odwiedzić stanowiska militarne: Policja, PSP SG, SW, WOT. Minister Michał Woś, który akcję objął patronatem, zasadzi tam drzewo z pamiątkową tabliczką.

Uczestnikami biegu są cztery osoby, które będą naprzemiennie pokonywać 20-kilometrowe odcinki. Towarzyszą im dwaj rowerzyści, monitorujący ich samopoczucie, którzy zmieniają się co 60 km.

Nie jest to pierwsza akcja charytatywna, w której uczestniczą funkcjonariusze Służby Więziennej. Wystarczy wspomnieć choćby o ubiegłorocznym biegu z Pucka do Radzymina.

O biegu mówi płk. Krzysztof Stefanowski, zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej, uczestnik biegu:

Paweł Makarowski, dyrektor Biura Ochrony w Ministerstwie Sprawiedliwości, biegacz:

O akcji opowiada dyrektor Aresztu Śledczego w Suwałkach: płk. Wojciech Szczudło:

Kubusia można wspierać, wpłacając pieniądze na konto Fundacji „Serce da Maluszka” – numer konta i tytuł przelewu można znaleźć poniżej (pod galerią zdjęć), na opublikowanym plakacie biegu charytatywnego.

Fot. Marcin Tylenda – Niebywałe Suwałki

Wydarzenie „Od Aresztu Śledczego w Suwałkach do Aresztu Śledczego w Hajnówce – 180km dla KUBUSIA”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj