W pokoszarowej kamienicy rozpocznie się niebawem remont. Budynek zostanie odrestaurowany, a z 42 mieszkań znikną indywidualne piece. Wymienione zostaną okna i dach. Na ten cel Miasto Suwałki pozyskało blisko 6 mln zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Spółka miejska ZBM TBS ogłosi niebawem przetarg na tę inwestycję. Jej zakończenie i oddanie mieszkań do użytkowania planowane jest na przyszły rok. Po remoncie w budynku powstaną 42 mieszkania: 1-pokojowe  (29 – 32 m kw.) – 12; 2-pokojowe (37 – 42 m kw.) – 17 i 3-pokojowe (70 – 72 m kw.) – 13.

– To ostatni budynek w zespole pokoszarowym przy ul. Sejneńskiej, w którym kiedyś stacjonował 3. Pułk Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego. Dzięki remontowi budynek zmieni się nie do poznania, a w środku wybudowane zostaną wszystkie niezbędne instalacje – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Remont tego budynku oszacowano na kwotę niemal 7,5 mln zł, a pozyskana dotacja to prawie 6 mln zł.

Inwestycja obejmie następujące prace: wymianę pokrycia dachu wraz z remontem więźby dachowej, remont i częściowa wymiana stropów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, izolacje termiczne, remont elewacji (czyszczenie), modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, wykonanie instalacji c.o i c.wu z podłączeniem budynku do miejskiej sieci cieplnej.

Leave a Reply