Suwalska Szkoła Lotnicza otrzymała z budżetu miasta dofinansowanie na realizację projektu „Szkolenie Lotnicze Młodzieży”. Ze szkolenia skorzysta młodzież szkolna, ale też miłośnicy szybowców  i dronów, którzy mają ukończone 16 lat.

– Na naszym lotnisku dzieje się coraz więcej. Pojawiają się na nim różnego rodzaju samoloty. Stąd pomysł szkolenia lotniczego, skierowanego do naszej młodzieży, by zarazić najmłodszych suwalczan pasją do lotnictwa  – powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, podpisując w środę, 2 czerwca umowę z przedstawicielami Suwalskiej Szkoły Lotniczej.

Dzięki temu pomysłowi, chętni będą mogli przejść szkolenie szybowcowe, które będzie podzielone na dwa etapy (pierwszy etap to szkolenie teoretyczne, przygotowujące do lotów szybowcem; drugi etap obejmie szkolenie praktyczne, w ramach którego osoby nauczą się lotów szybowcem, startu lądowania i wykonywania  zakrętów) oraz szkolenie operatora drona – również dwuetapowe. W pierwszej części uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu: prawa lotniczego i zasad lotu w zasięgu wzroku, a w drugim etapie odbędzie się szkolenie praktyczne: ćwiczenia naziemne i ćwiczenia w locie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj