Zakończył się Orlen Ultra Challenge – to niecodzienne wydarzenie sportowe, w ramach którego odbyły się biegi: 72-godzinny oraz 24-godzinny, miało miejsce w Suwałkach, w malowniczych okolicach Galerii Stara Łaźnia, na bulwarach nad Czarną Hańczą. Niecodzienny był też wynik uzyskany przez Patrycję Bereznowską. Zawodniczce udało się pobić dotychczasowy rekord świata!

Uroczyste rozpoczęcie imprezy nastąpiło we czwartek. Przez ten czas kolejne osoby mogły sprawdzać swoje siły i możliwości, biorąc udział w biegu, którego trasa wytyczona została po pętli o długości 1235,64 m. Wśród zawodników wystartowało wielu biegaczy z regionu: Hanna Nejfeld, Marek Niedbała, Tomasz Chomicz, Wojciech Klekotko. Ten ostatni, jako organizator i uczestnik zmagań, z emocjami komentował tuż po zakończeniu biegu wyczyn Patrycji Bereznowskiej:

 

 

Jak się okazuje, bieganie to aktywność dla osób w każdym wieku – o tym przekonuje Zygmunt Łuczkowski, bydgoszczanin:

 

 

Po biegu – i osiągnięciu kolejnego rekordu – zapowiadał śrubowanie wyniku za rok. Jak się okazuje, za sukcesami seniora stoi… jego żona, o czym otwarcie i niebanalnie opowiedział:

 

 

Zygmunt Łuczkowski chwalił dokonania Patrycji Bereznowskiej. Nie ma wątpliwości, że biegaczka jeszcze nieraz ucieszy fanów kolejnymi osiągnięciami.

„Jestem zmęczona, ale sądziłam, że będzie ciężej” – podsumowała swój występ Patrycja Bereznowska:

 

 

Choć bieg był długi, wyczerpujący, a osiągnięcie nie lada, to w głowie ma już kolejne przygotowania. „Odpocznę dzień, dwa i wrócę do biegania” – odpowiedziała dzieląc się swoimi planami co do następnych startów:

 

 

 

Foto: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj