Za nami starty zawodników Suwalskiego Klubu Taekwondo Huzar w XIII Technicznych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim, które odbyły się 5 czerwca w Białymstoku oraz w turnieju towarzyszącym Huzar Cup, a także – w tym samym czasie – Puchar Mazur Karate z udziałem zawodników z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

XIII Techniczne Mistrzostwa Polski i Turniej towarzyszący Huzar Cup 2021 zakończone olbrzymim sukcesem zawodników Suwalskiego Klubu Taekwondo Huzar. Dla wielu osób startujących był to debiut. Nie wszyscy wrócili z medalami, ale na pewno z zapałem i silną motywacją do kolejnych startów. Konkurencje były bardzo silnie i licznie obsadzone, ponieważ przyjechało wielu zawodników z całej Polski: walczyli reprezentanci klubów m. in. z Białegostoku, Gdańska, Zakopanego, Bydgoszczy, Torunia i Ostrowca Świętokrzyskiego.  W sumie organizatorzy zanotowali 222 starty i były to, jak dotychczas, największe zawody techniczne w Polsce. I to do Suwałk wrócił Mistrz Polski kategorii junior młodszy – Bartosz Sowula, który jednocześnie zdobył nagrodę dla najlepszego technika zawodów, czyli został najwyżej ocenionym zawodnikiem Mistrzostw w kategorii mężczyzn, a także złotym medalistą w synchronie par (wraz z Patrycją Perner) oraz  Nataniel Ołowniuk – brązowy medalista Mistrzostw Polski kategorii młodzik.

W turnieju towarzyszącym mistrzostwom – Huzar CUP cały zestaw medali przywieźli:

1. Dominika Ejsmont – złoto
2. Maja Adamska – złoto
3. Renata Naumowicz- złoto
4. Alan Ołowniuk- złoto
5. Maciej Siłkowski – złoto
6. Damian Letkiewicz- srebro
7. Olga Sadowska- srebro
8. Krzysztof Profiruk- srebro
9. Ewa Jaroszewska/Magda Moroz – srebro
10. Magdalena Wysocka -srebro
11. Nataniel Ołowniuk- srebro
12. Katarzyna Chrostowska- brąz
13. Maja Matyszczyk- brąz
14. Adam Chamiuk V miejsce w Mistrzostwach Polski kat. Junior
15. Wiktoria Ejsmont- 9 miejsce w Mistrzostwach Polski kat. Junior
16. Zofia Wysocka- niestety tuż poza podium.
17. Maja Murawka – 4 miejsce, o włos otarła się o podium.
18. Alan Naumowicz, 4 miejsce, niestety poza podium

Również 5 czerwca, ale w Ełku odbył się Puchar Mazur Karate Shinkyokushin, w którym wystartowało 215 zawodników z 17 klubów. Suwalski Klub karate Kyokushin wystawił tym razem szesnaścioro zawodników. Opiekunami grupy byli senpai Jarosław Anzulewicz i Aleksandra Rybacka. Na matach sędziowało troje sędziów: sensei Dariusz Anuszkiewicz i Krzysztof Myszkowski oraz senpai Aleksandra Górska. Shihan Marek Krejpcio był sędzią głównym zawodów. Ciężko przepracowane ostatnie dwa tygodnie na treningach zaowocowały dobrym wynikiem sportowym. Suwalscy karatecy zdobyli 12 medali we wszystkich kolorach, 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych. Adrian Bugieda został wybrany najlepszym juniorem na zawodach.

Nasi medaliści:

złote medale: Jolanta Płońska – I miejsce kumite +65 kg juniorek; Tomasz Kluczyński – I miejsce kumite do 65 kg juniorów; Adrian Bugieda – I miejsce kumite do 60 kg juniorów; Ada Anzulewicz – I miejsce kumite do 55 kg juniorek młodszych

srebrne medale: Tomasz Kluczyński – II miejsce kata Juniorów; Tobiasz Szczęsny – II miejsce do 65 kg juniorów młodszych; Mikołaj Jaśko – II miejsce kumite do 35 kg dzieci

brązowe medale: Adam Pszkowski – III miejsce kata juniorów; Oskar Jutkiewicz – III miejsce kumite +65 kg juniorów młodszych; Lena Domańska – III miejsce kata młodziczek; Franciszek Kimszal – III miejsce kumite do 45 kg młodzików; Mikołaj Jaśko – III miejsce kata dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj