Z okazji Dnia Ojca, przypadającego 23 czerwca, Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza o godz. 18.15 na wyjątkowy film o przemijaniu i miłości z udziałem laureatów Oscarów – Olivii Colman i sir Anthony’ego Hopkinsa.

Olivia Colman gra Annę, która stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (w tej roli Anthony Hopkins). Anne martwi się stanem ojca, który wykazuje oznaki demencji. Anthony ma raz lepsze raz gorsze dni, potrafi kaprysić, odrzuca kolejnych opiekunów, proponowanych przez córkę.  Anna widzi jak ojciec powoli gaśnie.

W roli reżysera debiutuje wielokrotnie nagradzany francuski dramaturg Florian Zeller, który scenariusz do filmu napisał wspólnie ze swoim wieloletnim współpracownikiem i tłumaczem -Christopherem Hamptonem. Florian kieruje olśniewającą obsadą, na czele której stoi Anthony Hopkins i Olivia Colman. Florian Zeller, który przeniósł się do kina ze świata teatru, jest przyzwyczajony do budowania relacji z publicznością, który po francusku brzmi „ludique” – czyli „figlarny”. W „Ojcu” doświadczamy świata Anthony’ego, gdy jego demencja powoduje stopniowy upadek jego codzienności. To nie jest tylko film o demencji – tak mówi reżyser, publiczność powinna czuć się tak, jakby „przedzierała się po omacku ​​przez labirynt”. Pomimo tak trudnego tematu, film pokazuje empatię, chwilami śmiech, a nawet poczucie radości. Celebruje nierozerwalną więź między rodzicem a dzieckiem.

– Od pierwszego momentu rozpoczęcia adaptacji mojej sztuki przychodził mi do głowy obraz Anthony’ego Hopkinsa – stwierdził Zeller. Byłem przekonany, że wypadnie znakomicie w tej roli. Marzyłem, aby zagrał i dlatego też zdecydowałem się na realizację filmu w języku angielskim. Dlatego też bohater nazywa się Anthony. Zeller i Hampton polecieli do Los Angeles, aby przedyskutować rolę z Hopkinsem i Anthony zgodził się prawie natychmiast, ale musieliśmy poczekać na jego dostępność – dodał Hampton.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz filmu OJCIEC w Cinema Lumiere w Suwałkach. Wystarczy do 13 czerwca do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: W którym roku Anthony Hopkins otrzymał tytuł szlachecki? Zwycięzców wylosujemy.

Bilety wygrywają: Andrzej Orłowski i Marzena Łaskowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj