Otwarcie wystawy fotografii Anety Stabińskiej w Ośrodku Kultury w Sejnach odbędzie się w czwartek, 17 czerwca o godzinie 18:30. Z kolei od piątku, 18 czerwca do połowy lipca w Galerii Jednego Obrazu w Suwałkach obejrzymy wybór jej zdjęć zatytułowany „O północy”.

W Sejnach będzie to uroczyste otwarcie wystawy fotografii zatytułowanej PEOPLE I HAVE MET (tłum. Ludzie, których spotkałam).

Od autorki: Wystawa jest fragmentem cyklu People I Have Met czyli ludzie, których spotkałam, ludzie, których znam. Powód dla którego cykl ten powstał, to chęć wyeksponowania jednej z moich fascynacji fotograficznych – człowieka. Portret był moim pierwszym wyborem w momencie świadomej decyzji o fotografowaniu. Ale People I Have Met nie musi być tylko portretem. Szukam momentu, emocji, relacji, kreacji, energii, prawdy… Na wystawie będzie można zobaczyć głównie zdjęcia osób stąd, a także związanych w jakiś sposób z Sejneńszczyzną.

Artystka interesuje się głównie fotografią portretową: sesyjną oraz w ujęciu reportażowym; chętnie fotografuje również naturę, krajobraz i architekturę. Portretowani to w dużej mierze mieszkańcy lub pochodzący z naszego regionu. Oprócz fotografii pasjonuje się podróżami (mieszkała m.in. w Norwegii, Holandii, Anglii), dlatego oprócz portretów zobaczymy też zdjęcia natury i krajobrazów bliskich i dalekich zakątków świata. Ekspozycję w Suwałkach można oglądać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Znajduje się w zabytkowym budynku dawnej miejskiej rogatki, w którym od 2008 roku mieści się Galeria Jednego Obrazu.

Leave a Reply