Reklama

Nasza pływaczka wśród chorążych kadry w Tokio

Data:

- Reklama -

Podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio chorążymi naszej reprezentacji będą: pływaczka z Suwałk – Joanna Mendak, lekkoatleta Maciej Lepiato i badmintonista Bartłomiej Mróz.

Igrzyska paraolimpijskie w Tokio miały odbyć  się w 2020 roku – jak wiele wydarzeń i imprez sportowych ze względu na koronawirusa zostały przesunięte w czasie, dlatego odbędą się w terminie 24 sierpnia – 5 września 2021 roku.

W programie igrzysk paraolimpijskich w Tokio znalazły się 22 dyscypliny. Po raz pierwszy w historii rywalizować będą zawodnicy uprawiający debiutujące w Tokio dyscypliny – badminton i taekwondo. Polska reprezentacja składa się z 89 zawodników w 12 dyscyplinach. W ekipie Polaków zobaczymy Joannę Mendak, dla której Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio będą piątymi – za Atenami w 2004 r., Pekinem – w 2008 r., Londynem – w 2012 r. oraz Rio de Janeiro – w 2016 r.

Tegoroczne hasło Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich „Zjednoczeni prze Emocje” odwołuje się do przesłania, w myśl którego choć jako ludzie jesteśmy różni (pochodzimy z rozmaitych kręgów kulturowych, różnimy się płcią, wiekiem, religią, kolorem skóry, poziomem sprawności i innymi rzeczami), to jednak podczas rywalizacji sportowej jesteśmy zjednoczeni przez emocje: podziw dla sportowców, zachwyt nad możliwościami człowieka.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalscy sportowcy otrzymali nagrody

Szachy, lekkoatletyka, pływanie – to popularne wśród suwalczan dyscypliny...

Ponad 135 tys. zł na stypendia i nagrody dla sportowców

Ponad 50 osób otrzymało stypendia, nagrody i wyróżnienia za...

Oszczepniczka Maria Andrejczyk trenuje w Finlandii. Rozważa przeprowadzkę

Z początkiem kwietnia wicemistrzyni olimpijska z Tokio, Maria Andrejczyk...

Prawie 700 tys. zł na sport

Suwalskie kluby na działalność w zakresie rozwoju sportu dzieci...
%d bloggers like this: