Zachęcamy do zaglądania do kalendarza imprez na naszej stronie – najbliższe dni to wydarzenia w Suwałkach, Sejnach, Augustowie i Maćkowej Rudzie.

Gramy do nieba: Koncert zespołu „Po Prostu Tak” w Suwałkach

Powraca cykl koncertowy „Czwartkowe Obiady” nad Czarną Hańczą na bulwarach przy Starej Łaźni. Pierwszy koncert – 29 lipca o godz. 18.00.

Muzyczne Obiady Czwartkowe przy Starej Łaźni: Sentimental Journey Band i Orkiestra Dęta z Olecka – koncert w Suwałkach

Kolejny pokaz filmu w Maćkowej Rudzie 17 to dokument pt. „Człowiek”. Seans połączony jest z dyskusją. Galeria Strumiłło zaprasza również 31 lipca na spotkanie z filmem „Summa” oraz na pokaz fotografii koni z Janowa Podlaskiego, wykonanych przez Artura Bieńkowskiego, wieloletniego koniuszego tej stadniny.

Czwartkowe pokazy filmów dokumentalnych w Maćkowej Rudzie – „Człowiek”

Pokaz fotografii KONIE – JANÓW, oraz spotkanie autorskie z Arturem Bieńkowskim w Maćkowej Rudzie 17

Sobotnie spotkania w Maćkowej Rudzie – filmy o Andrzeju Strumille

Spacerkiem po Suwałkach z przewodnikiem turystycznym

Koncert Na Dywaniku u Marii w Suwałkach: Cantabile & Sentimental Journey Band / Mirosław C. Kowalewski

Rajd rowerowy po Suwalszczyźnie: XX Lato na rowerze z PTTK

Augustów zaprasza na koncerty.

Karolina Cicha & spółka – koncert w Augustowie

W Wigrach również będzie muzycznie. Trwa tam III Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej „Kamedulskie Wigry”. 1 sierpnia 2021 roku o godz. 13:00 wystąpią: Paweł Gruba – bazuna tradycyjna i Gedymin Grubba – organy.

III Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej „Kamedulskie Wigry”

Stara Łaźnia w Suwałkach powraca z szantami i koncertem Swiernalisa. Swiernalis (na zdj. głównym – materiały promocyjne), to suwalczanin, który jest zarówno świetnym tekściarzem, całkiem dobrym multiinstrumentalistą i nieprzeciętnym wokalistą. Urzeka na scenie abstrakcyjnym poczuciem humoru, energią i dużą dozą autoironii. Na co dzień związany z prestiżową wytwórnią KAYAX tworzy muzykę z pogranicza rocka i alternatywy a na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak Sarsa, Michał Szpak czy Piotr Rogucki. W jego utworach można dostrzec mrok i pazur, a także zafascynowanie pulsującą elektroniką godną smutnego disco. Ma świetny skład muzyczny, który tworzą niezwykłe osobowości Adama Fordona (perkusja), Szymona Siwierskiego (instrumenty klawiszowe i klarnet), Adama Świerczyńskiego (gitara basowa) i Kacpra Budziszewskiego (gitara elektryczna). Debiutował w 2016 roku płytą „Drauma” a wrzesień 2020 przyniósł jego drugi krążek. „Psychiczny Fitness” zaskakuje odejściem od melancholii w stronę niespokojnej elektroniki i otwiera nowe horyzonty, w których Swiernalis czuje się świetnie. Album, które zwiastowały takie single jak „Blizny” czy „Ogrodnik’ pokazuje ciekawy obraz ewolucji artysty.

Tu posłuchasz Swiernalisa.

Szanty przy Starej Łaźni 2021: Zmiana Wachty / Swiernalis

Pchli Targ w Suwałkach

Grażyna Łobaszewska wystąpi w Augustowie i Sejnach. W Augustowie dodatkowo zaśpiewa Halina Frąckowiak.

Koncert Grażyny Łobaszewskiej i Ajagore w Sejnach

Halina Frąckowiak i Grażyna Łobaszewska – damy polskiej estrady wystąpią w Augustowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj