Do końca lipca można zgłaszać swoje prace do XV edycji konkursu literackiego „Suwalskie limeryki latem”. W tym roku hasło przewodnie brzmi: „Na pohybel koronawirusowi”. Z kolei w ramach obchodów Roku Stanisława Lema amatorzy fotografii mogą za cel obrać niebo nad Suwałkami.

Celem konkursu „Suwalskie limeryki latem” jest popularyzacja poezji, a zwłaszcza tak mało znanej formy literackiej jaką jest limeryk, promocja Suwałk oraz Suwalszczyzny na mapie kulturalnej Polski, odkrywanie i wspieranie talentów literackich rodzimych i przyjezdnych, wzbogacanie codzienności o uśmiech i radość płynącą z twórczości literackiej. Prace konkursowe (w 3 egzemplarzach) należy dostarczyć do 31 lipca 2021 r. do Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Więcej informacji TUTAJ.

Drugi konkurs organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Suwałkach to konkurs fotograficzny z okazji Roku Stanisława Lema, pisarza gatunku science fiction, futurologa, propagatora rozwoju nauki i techniki. Tematyka prac powinna obejmować niebo, gwiazdy lub ich interpretację. Prace należy nadsyłać lub dostarczyć osobiście w płaskich, sztywnych opakowaniach zabezpieczających przed zniszczeniem – w terminie do 1 października 2021 roku na adres: Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej, ul. E. Plater 33A, 16-400 Suwałki. Więcej informacji TUTAJ.

Maria Kołodziejska, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach o trwających konkursach:

Leave a Reply