Miasto Suwałki otrzymało 1,3 mln zł z funduszy europejskich na projekt związany z instalacją odnawialnych źródeł energii. Dzięki tym środkom na 67 budynkach zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne, a na 7 – kolektory słoneczne. Cały projekt pochłonie w sumie blisko 2 mln zł.

– Głównym celem projektu jest instalacja paneli fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych na potrzeby własne mieszkańców naszego miasta. Przed złożeniem wniosku o dofinansowanie ogłosiliśmy nabór osób chętnych do wzięcia udziały w projekcie. Dzięki temu 67 mieszkańców zamontuje na swoich domach instalacje fotowoltaiczne, a na 7 budynkach pojawią się kolektory – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Energia elektryczna wyprodukowana w ramach powstałych instalacji w całości zostanie wykorzystana na potrzeby własne mieszkańców. Moc instalacji fotowoltaicznej lub kolektorów słonecznych została dostosowana do rocznego zapotrzebowania na energię.

Oczywiście dzięki realizacji projektu zwiększy się udział energii odnawialnej w produkcji energii ogółem oraz poprawi się jakość powietrza poprzez redukcję emisji CO2. Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych wynosi 228,09 ton równoważnika C02.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj