W ciągu dwóch tygodni od uruchomienia Systemu Rowerów Miejskich SUWER użytkownicy dwóch kółek przejechali nimi 20 tys. km, wypożyczając je ponad 6 tys. razy.

Od początku funkcjonowania systemu, czyli od 25 czerwca łączna liczba przejazdów (wypożyczeń) wyniosła 6099 (w tym wypożyczenia przez aplikację mobilną: 6077, BOK: 11, SMS: 11). Łączny przejechany dystans to 22 804 km. Łączny czas wypożyczeń 3138 godz. w tym: wypożyczenia do 1 godz. (1530 godz. – 48,8%), do 2 godz. (738 godz. – 23,5%), do 3 godz. (365 godz. – 11,7%), reszta powyżej 3 godz. Średnia prędkość (wszystkie wypożyczenia): 8,63 km/h. Najdłuższy pokonany dystans podczas 1 wypożyczenia to 43,79 km.

– Niestety, pojawiają się też drobne usterki. Ale nie było tego przez 2 tygodnie tak dużo, bo tylko 79 przypadków. Firma obsługująca system radzi sobie z tym na bieżąco. Są to drobne kwestie związane np. z regulacją rowerów (np. siodełka, hamulców, napędu itp.) czy niewielkich problemów z otwarciem zamka w rowerze – informuje Kamil Sznel z Biura Prezydenta Miasta.

Doszło również do dewastacji jednego z rowerów, w którym zniszczono przednie koło. Był to typowy akt wandalizmu. Zgodnie z zawartą umową operator systemu zajmuje się naprawą roweru. Tym samym zniszczenie roweru lub jego części nie będzie dodatkowym kosztem dla miasta Suwałki. Jednak za zniszczony rower operator będzie dochodził już odpowiedzialności od użytkownika. A kary są dotkliwe, bo sięgają nawet kilku tysięcy złotych.

SUWER-ów w mieście jest 160 – są zlokalizowane na 16 stacjach na terenie Suwałk. Mieszkańcy miasta i turyści mogą korzystać w rowerów tradycyjnych, tandemów oraz rowerów elektrycznych. W 2021 roku SUWER będzie funkcjonował do 24 października. W kolejnych latach sezon rowerowy rozpoczynać się będzie 1 kwietnia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj