O sprawach ważnych dla kraju i dla każdego mieszkańca rozmawiali dziś z suwalczanami przedstawiciele PO. Nasze miasto to kolejny przystanek, a podróże i rozmowy mają dać wymierne efekty: klarowną wizję przyszłej Polski. Dlatego też w czasie spotkań politycy deklarują wsłuchiwanie się w potrzeby obywateli. Temu celowi służą też rozdawane ulotki, na których można wyrazić poparcie dla najważniejszych postulatów przedstawianych przez polityków PO.

Podczas spotkania w parku Konstytucji 3 Maja przybyłych przedstawił radny Jacek Niedźwiedzki. Jako pierwszy głos zabrał senator Bogdan Klich – poruszył ważne kwestie, które jak stwierdził – dla znacznej większości Polaków są niepokojące. Podniósł temat sytuacji w sądach, w szkolnictwie, służbie zdrowia:

18 VIII 2021; Suwałki – Park Konstytucji 3 maja; konferencja Koalicji Obywatelskiej – Bogdan Klich (drugi z lewej)
© 2021 Katarzyna Otłowska

Senator odniósł się do sprawy Funduszu Odbudowy, apelując o czujność w odniesieniu do rozdzielania tych środków:

 

Poseł Jakub Rutnicki dziękował za rozmowy z mieszkańcami, za otwartość, dzielenie się pomysłami i sprawami. Zwrócił uwagę suwalczanom, że Polski Ład postulowany przez PiS to dla miasta spora strata jeśli chodzi o budżet:

18 VIII 2021; Suwałki – Park Konstytucji 3 maja; konferencja Koalicji Obywatelskiej – Jakub Rutnicki
© 2021 Katarzyna Otłowska

 

Choć do wyborów czasu jeszcze sporo, warto już zachęcać wszystkich do wzięcia udziału, do głosowania. Poseł Wojciech Ziemniak tłumaczył, że choć wyniki sondaży wykazują poparcie dla PiS-u rzędu trzydziestu procent, to dowodzi jednak, że pozostała część obywatel nie popiera polityki partii rządzącej i apelował, by głosować i w ten sposób zaakcentować swoje stanowisko:

18 VIII 2021; Suwałki – Park Konstytucji 3 maja; konferencja Koalicji Obywatelskiej – Wojciech Ziemniak
© 2021 Katarzyna Otłowska

 

Wyrazem poparcia dla działań PO była obecność młodzieży – przedstawicieli Młodych Demokratów. Po krótkiej konferencji politycy ruszyli na kolejne rozmowy z mieszkańcami. W planach środowej wizyty w Suwałkach było także spotkanie z przedsiębiorcami w Parku Naukowo-Technologicznym oraz mieszkańcami – w Hotelu Loft.

Leave a Reply