Nie mają szczęścia w tym sezonie suwalscy kibice do spektakularnych pokazów piłkarskich umiejętności biało-niebieskich. W miniony piątek (13 sierpnia) Wigry pokonały Olimpię Elbląg 1:0, ale grą nie zachwyciły. Można by powiedzieć, że środowe spotkanie (18 sierpnia) na Zarzeczu było powtórką tamtych emocji. Znów gra nie układała się po myśli gospodarzy, nie stworzyli zbyt wielu sytuacji bramkowych i ponownie jeden strzał pozwolił podopiecznym Dawida Szulczka cieszyć się z trzypunktowej zdobyczy. Tym razem jednak w przeciwieństwie do piątkowego spotkania, kiedy to bramka dla Wigier padła już na początku meczu, na wynik trzeba było czekać aż do 84. minuty. Wtedy to „João Criciúma” popisał się strzałem prawą nogą prawie idealnie z miejsca, z którego wykonuje się rzuty karne. Bramkarz gości był bezsilny, a biało-niebiescy mogli cieszyć się z prowadzenia, które utrzymali do końca meczu.

18 VIII 2021 ; Suwałki – Stadion Miejski; eWinner 2 liga – Wigry – Sokół Ostróda 1:0; João Criciúma strzela bramkę
© 2021 Wojciech Otłowski

Oceniając suwalski zespół nie można nie wspomnieć o udanym debiucie w bramce Piotra Słowikowskiego. Młody bramkarz stanął na wysokości zadania, co docenił także trener biało-niebieskich, Dawid Szulczek:

18 VIII 2021 ; Suwałki – Stadion Miejski; eWinner 2 liga – Wigry – Sokół Ostróda 1:0; Dawid Szulczek
© 2021 Wojciech Otłowski

Trener wspomniał też o dobrej grze Kōsei Iwao oraz zdobywcy bramki João Criciúma. Nie wszystkie elementy meczu dawały tyle powodów do radości. Na pomeczowej konferencji szkoleniowiec Wigier wyraził nadzieję, że nie najlepszy styl gry poprawi się. Dziękował także kibicom, których doping stanowił ważne wsparcie dla zawodników:

Trener gości, Jarosław Kotas, gratulował wyniku Wigrom, dodał jednak, że spodziewał się takiego rezultatu, choć z drugiej strony przygotowywał się na trudniejszą przeprawę:

18 VIII 2021 ; Suwałki – Stadion Miejski; eWinner 2 liga – Wigry – Sokół Ostróda 1:0; Jarosław Kotas – trener gości
© 2021 Wojciech Otłowski

I kibice, i zawodnicy chcieliby, aby ta dobra passa trwała. Jednak o kolejne zwycięstwo nie będzie łatwo. W niedzielę Wigry zagrają na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Należy pamiętać, iż niedzielni rywale biało-niebieskich to obok Ruchu Chorzów zespół, który dokonał najpoważniejszych wzmocnień składu.

Wigry Suwałki – Sokół Ostróda 1:0 (0:0)

Bramka: „João Criciúma” (84′) 

Foto (pokaz slajdów): Wojciech Otłowski

Leave a Reply