W najbliższy weekend, w dniach 13-15 sierpnia Operacja Rzeka odbędzie się rzekach: Krutynia, Czarna Hańcza i Rospuda. Mazury i Suwalszczyzna to kolejne przystanki na letniej mapie akcji. W wakacje w ramach inicjatywy zostanie posprzątanych 30 rzek w Polsce. W wybranych lokalizacjach można jeszcze dołączyć do wodnego ekopatrolu jako wolontariusz.

Letnia edycja dotyczy wyłącznie rzek. Sprzątanie wody odbywa się z poziomu canoe/kajaku. Akcje mają mniejszy zasięg niż wiosną i są całkowicie koordynowane przez Sztab Główny Operacji Rzeka. Cykl rozpoczął się z początkiem wakacji na rzekach Kostrzyń, Liwiec i Bug w woj. mazowieckim. W lipcu ekopatrol odwiedził już Podlasie i rzeki Nurzec, Narwię i Biebrzę, Podkarpacie – rzeki San, Wisłok i Tanew, Wielkopolskę i Lubuskie z rzekami Warta, Noteć i Obra, Świętokrzyskie z rzekami Kamienna, Świślina i Nida oraz Lubelskie z rzekami Biała Łada, Wieprz i Bukowa. W sierpniu spływy porządkowo odbyły się już na Dolnym Śląsku (Odra, Bóbr i Kwisa) i podczas największego spływu kajakowego na Bugu, a teraz dotrą na Mazury (Krutynia) i Suwalszczyznę (Czarna Hańczą, Rospuda).

Chętni do udziału w akcjach podczas wydarzeń mogą zgłaszać się poprzez stronę www.operacjarzeka.pl z początkiem tygodnia, w którym przypada impreza oraz na miejscu do organizatorów. Zainteresowani dołączeniem do ekopatrolu wodnego mogą zgłaszać się poprzez maila rzeka@operacjarzeka.pl. W każdej z akcji organizatorzy przewidzieli minimum 2 canoe dla wolontariuszy. Liczba miejsc ograniczona.

13 sierpnia sprzątamy Mazury: Krutynia, Krutyń – Rosocha

14 sierpnia – Suwalszczyzna i rzeki: Czarna Hańcza, Czerwony Folwark (przy moście) – Buda Ruska (Festiwal Patrząc na Wschód)

15 sierpnia: Rospuda, Stanica Wodna Małe Raczki – Uroczysko Święte Miejsce nad Rospudą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj