Reklama

Maria Andrejczyk spotkała się z marszałkiem województwa

Data:

- Reklama -

W piątek, 13 sierpnia Maria Andrejczyk, zdobywczyni srebrnego medalu w rzucie oszczepem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, była gościem marszałka Artura Kosickiego. Zawodniczka Hańczy Suwałki otrzymała od Zarządu Województwa Podlaskiego symboliczny czek na kwotę 35 tys. złotych. W spotkaniu wziął także udział członek zarządu Marek Malinowski.

Źródło, fot.: Wrota Podlasia

– Dostarczyła nam pani wspaniałych emocji. Dziękujemy za te niesamowite chwile – mówił Artur Kosicki, gratulując zawodniczce. – Jesteśmy bardzo dumni, że podlascy sportowcy – pani i Wojciech Nowicki, tak wspaniale spisaliście się podczas ostatnich igrzysk. Dodał, że sukcesy sportowe są jedną z najlepszych promocji regionu, a zarówno Maria Andrejczyk, jak i Wojciech Nowicki podkreślają zawsze swoje przywiązanie do podlaskiego.

– Wsparcie, które my, sportowcy otrzymujemy od województwa, jest wyjątkowe. Bardzo serdecznie za nie dziękuję – mówiła wyraźnie wzruszona Maria Andrejczyk. – Zawsze z dumą mówię, o miejscu, w którym mieszkam i z którego pochodzę. Jestem bardzo przywiązana do naszego regionu i będę starała się jeszcze bardziej go promować – dodała zawodniczka.

Medal olimpijski nie zostanie długo u Marii Andrejczyk. Oszczepniczka zdecydowała się przekazać krążek na aukcję charytatywną, której celem jest zdobycie funduszy na operację ciężko chorego, małego Miłosza. Kwota wyjściowa to 200 tys. zł i właśnie podczas spotkania w urzędzie marszałkowskim Maria Andrejczyk poinformowała, że są już pierwsi licytujący.

Maria Andrejczyk, oprócz wsparcia marszałka, otrzymała również stypendium w wysokości 7 tys. złotych, które przyznał jej Prezydenta Suwałk.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Maria Andrejczyk nie awansowała do finału Mistrzostw Świata w Oregonie

Jak już wczoraj wspominaliśmy w mieście Eugene – położonym...

Tej nocy Maria Andrejczyk (za)walczy o awans do finału Mistrzostw Świata w amerykańskim Eugene

Tak się złożyło, że lekkoatletom zdarzył się nietypowy rok,...

„Rekordowy” ostatni dzień 98. PZLA Mistrzostw Polski. Postarał się o to Damian Czykier

Idealna sobota dla fanów lekkoatletyki – piękna pogoda, sportowcy...

Maria Andrejczyk mistrzynią Polski w rozgrywanych w Suwałkach 98. PZLA Mistrzostwach Polski

Reprezentująca LUKS Hańczę Suwałki oszczepniczka Maria Andrejczyk zdobyła złoty...
%d bloggers like this: