Reklama

Maria Andrejczyk spotkała się z marszałkiem województwa

Data:

- Reklama -

W piątek, 13 sierpnia Maria Andrejczyk, zdobywczyni srebrnego medalu w rzucie oszczepem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, była gościem marszałka Artura Kosickiego. Zawodniczka Hańczy Suwałki otrzymała od Zarządu Województwa Podlaskiego symboliczny czek na kwotę 35 tys. złotych. W spotkaniu wziął także udział członek zarządu Marek Malinowski.

Źródło, fot.: Wrota Podlasia

– Dostarczyła nam pani wspaniałych emocji. Dziękujemy za te niesamowite chwile – mówił Artur Kosicki, gratulując zawodniczce. – Jesteśmy bardzo dumni, że podlascy sportowcy – pani i Wojciech Nowicki, tak wspaniale spisaliście się podczas ostatnich igrzysk. Dodał, że sukcesy sportowe są jedną z najlepszych promocji regionu, a zarówno Maria Andrejczyk, jak i Wojciech Nowicki podkreślają zawsze swoje przywiązanie do podlaskiego.

– Wsparcie, które my, sportowcy otrzymujemy od województwa, jest wyjątkowe. Bardzo serdecznie za nie dziękuję – mówiła wyraźnie wzruszona Maria Andrejczyk. – Zawsze z dumą mówię, o miejscu, w którym mieszkam i z którego pochodzę. Jestem bardzo przywiązana do naszego regionu i będę starała się jeszcze bardziej go promować – dodała zawodniczka.

Medal olimpijski nie zostanie długo u Marii Andrejczyk. Oszczepniczka zdecydowała się przekazać krążek na aukcję charytatywną, której celem jest zdobycie funduszy na operację ciężko chorego, małego Miłosza. Kwota wyjściowa to 200 tys. zł i właśnie podczas spotkania w urzędzie marszałkowskim Maria Andrejczyk poinformowała, że są już pierwsi licytujący.

Maria Andrejczyk, oprócz wsparcia marszałka, otrzymała również stypendium w wysokości 7 tys. złotych, które przyznał jej Prezydenta Suwałk.

https://www.facebook.com/wojpodlaskie/videos/2659072454386345

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Czy Maria Andrejczyk da sobie szansę? Co dalej ze stypendium?

Jak już wspominaliśmy, podczas lipcowej sesji suwalskiej Rady Miejskiej...

Maria Andrejczyk nie awansowała do finału Mistrzostw Świata w Oregonie

Jak już wczoraj wspominaliśmy w mieście Eugene – położonym...

Tej nocy Maria Andrejczyk (za)walczy o awans do finału Mistrzostw Świata w amerykańskim Eugene

Tak się złożyło, że lekkoatletom zdarzył się nietypowy rok,...

„Rekordowy” ostatni dzień 98. PZLA Mistrzostw Polski. Postarał się o to Damian Czykier

Idealna sobota dla fanów lekkoatletyki – piękna pogoda, sportowcy...