Adam Driver i Marion Cotillard w historii miłości słynnego komika Henry’ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie w Cineme Lumiere w Suwałkach będzie można obejrzeć już 7 września o godz. 17:45.

Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa („Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji francuski twórca zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”) oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera („Historia małżeńska”, saga „Gwiezdne Wojny”). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks. Za produkcję muzyczną odpowiadają również twórcy „La La Land” oraz „Moulin Rouge”.

Grupa Sparks to 54 lata działalności, 25 albumów i niezliczona ilość pomysłów – bracia Ron i Russell Mael to chodząca historia muzyki pop i jeden z najbardziej wpływowych zespołów na świecie. Nawet jeśli do dziś nikt o tym nie wiedział. Beck, Depeche Mode, Duran Duran, Red Hot Chili Peppers, Björk, Sonic Youth – twórców, którzy inspirowali się muzyką Sparks można długo wymieniać.

To właśnie Sparks stoją za pomysłem na film „Annette”. W 2012 roku bracia pojechali do Cannes, aby poznać się z Leosem Caraxem, który wykorzystał jedną z ich piosenek w swoim filmie „Holy Motors”. Znajomość z ekscentrycznym francuskim reżyserem przerodziła się w obopólną fascynację, która najpierw zaowocowała wspólnym utworem pt. „When You’re a French Director”, a następnie rock-operą „Annette”. Bracia nie tylko stworzyli piosenki i muzykę do filmu, ale także scenariusz (który zaczęli pisać już w 2011 roku). Kiedy w 2019 roku Sparks odwiedzili plan zdjęciowy Caraxa, uderzyło ich to, że „Annette” istniała teraz poza sferą ich własnych głów.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz filmu ANNETTE w dniu 7 września. Wystarczy do 7 września do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Z jakimi reżyserami zespół Sparks próbował rozpocząć współpracę, aby zaistnieć w świecie filmu? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Agata Kubas i Dorota Jarmoc.

Pokaz filmu „Annette” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

Leave a Reply