W gronie siatkarzy Ślepska Malow Suwałki jest kilku obcokrajowców, zatem nowiny ze świata dotyczące rozgrywek w tej dyscyplinie są pilnie śledzone przez fanów piłki siatkowej. Tym razem elektryzująca wiadomość dotyczy naszego rozgrywającego, Josha Tuanigi. Już jutro grający od dwóch sezonów w Ślepsku Tuaniga rozpocznie zmagania w ramach Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn (NORCECA 2021).

Fanów biało-niebieskich ucieszy fakt, iż sympatyczny Hawajczyk został także kapitanem amerykańskiej drużyny. Rozgrywki odbędą się w dniach 18-23 sierpnia w miejscowości Durango w Meksyku. W zawodach wezmą udział młodzi reprezentanci ośmiu krajów: Kanady, Trynidadu i Tobago, Kuby, Portoryko, Dominikany, Meksyku, Gwatemali i Stanów Zjednoczonych.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zagra w grupie B z obrońcami tytułu – Kubą oraz Dominikaną i Gwatemalą, natomiast w grupie A zmierzą się Kanada, Meksyk, Portoryko i Trinidad i Tobago.

Joshua Tuaniga ma na swoim koncie w karierze reprezentacyjnej złote medale w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów Kadetów (2014) i w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów Juniorów (2016).

Podczas XXVI edycji imprezy zwyciężyła Kuba, reprezentanci Stanów Zjednoczonych zdobyli srebrny medal. Dwa lata wcześniej to właśnie Stany Zjednoczone triumfowały, życzymy zatem takiego właśnie wyniku reprezentacji USA z kapitanem Joshem Tuanigą na czele!

Leave a Reply