Reklama

Sport z kolejnym wsparciem

Data:

- Reklama -

Prawie 2 mln zł trafią do 62 klubów sportowych z naszego regionu, w tym 123 tys. złotych do suwalskich klubów. Wsparcie otrzymają zespoły występujące zarówno w najwyższych klasach rozgrywkowych w kraju, jak i w niższych ligach podlaskich.

Dotacje zostały przyznane w ramach dwóch konkursów. Pierwszy z nich skierowany był na organizację szkoleń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego w najwyższej klasie rozgrywkowej w seniorskich grach zespołowych klubów sportowych z województwa podlaskiego. Wsparcie otrzymało osiem klubów, m.in.: jedna z najlepszych drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce – Lowlanders Białystok, UKS Dojlidy Białystok, którzy od wielu lat rywalizują w Lotto Superlidze czy Mistrz Polski w Badmintonie Hubal Białystok oraz wicemistrz SKB Suwałki. Suwalski Klub Badmintona otrzymał 33 tys. złotych.

Z kolei w ramach drugiego konkursu dofinansowanie było przeznaczone dla klubów występujących w rozgrywkach niższego szczebla w różnych dyscyplinach. Dotacje otrzymały, m.in.: kluby piłki nożnej od II ligi po A klasę, np. Wigry Suwałki, Wissa Szczuczyn, ZKS Olimpia Zambrów, ŁKS 1926 Łomża, Pogoń Łapy i KS Turośnianka. Na wsparcie mogły liczyć także kluby z innych dyscyplin, jak koszykarskie Żubry Białystok i Tur Basket Bielsk Podlaski, Rugby Białystok, Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka czy Uczniowski Klub Sportowy ATS Białystok, występujący w ligach tenisa stołowego. Drużyna z Suwałk otrzymała 90 tys. złotych.

To już kolejne wsparcie w ramach Podlaskie Wspiera Sport w tym półroczu. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał już dofinansowanie dwóm największym klubom z naszego regionu – Jagiellonia Białystok i MKS Ślepsk Malow Suwałki otrzymały po 500 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Badmintoniści w trzeciej rundzie Lotto Ekstraligi

Już w najbliższy wtorek (12 grudnia) o godzinie 15:00...

Bardzo dobre mecze podczas 3 rundy Lotto Ekstraligi Badmintona

W hitowym meczu 3 rundy Lotto Ekstraligi w suwalskiej...

Wigry Suwałki wygrały w Grajewie i awansowały do 1/8 Pucharu Polski (na szczeblu województwa)

Większość spotkań 1/16 Pucharu Polski na szczeblu Podlaskiego ZPN...

Przed nami 3 kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona

Już w najbliższy wtorek o godzinie 15:00 rozegrana zastanie...