Reklama

10 tys. nowych drzew na Suwalszczyźnie

Data:

- Reklama -

W Nadleśnictwie Suwałki (Leśnictwo Płociczno) pracownicy firmy CAL prawdziwe drzwi wraz z zarządem i przyjaciółmi firmy posadzili 10 tys. drzew.

W poniedziałek, 27 września o godz. 8:45 rozpoczęła się już czwarta edycja akcji sadzenia lasu, którą od pięciu lat organizuje lokalny producent prawdziwych drzwi – firma CAL. W akcji wzięło udział ponad 70 osób. Pracownicy firmy, sympatycy, a nawet najmłodsi, na powierzchni ponad 2 hektarów wspólnie posadzili sosny oraz świerki. Patronat nad wydarzeniem objął Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

– Mogłabym mówić, że to ze względu na patriotyzm lokalny, ze względu na obowiązek obywatelski, że zależy nam na wsparciu przyszłych pokoleń i to wszystko jest oczywiście prawda.  Chcemy zatroszczyć się o nasze miejsce do życia w najbliższym otoczeniu po to, żeby było nam po prostu lepiej – tłumaczy Sylwia Ciszewska, dyrektor zarządzająca CAL prawdziwe drzwi, i dodaje: żebyśmy mogli, kiedyś przyjść tutaj, zbierać grzyby, cieszyć się śpiewem ptaków… żeby mogła powstać kultura dbania również o nasze wspólne otoczenie. Bo jeśli lasy są zarządzane przez Lasy Państwowe, czy że coś jest wspólne, nie oznacza, że jest niczyje. Powinniśmy po prostu o to wspólnie dbać.

Symboliczne pięćdziesięciotysięczne drzewo (i kolejne) posadził Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

Wydarzenie rozpoczęło się od profesjonalnego instruktażu przeprowadzonego przez pracowników Nadleśnictwa, którzy podjęli się opieki nad wydarzeniem „Drzewo za drzwi”.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zbliża się Forum Biznesowe Pogranicza. Gościem m. in. prof. Jerzy Buzek (audio)

Jak prowadzić biznes w czasach niepewności, pandemii, ciągłych zmian...

Kolejny rekord zbiórki pobity. Boisko przy szkole coraz bliżej

Ponad 56 tys. złotych to kwota, która została zebrana...

CALa pomoc dla „Bajki” – licytacje i muzyka (audio, foto)

Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpiła w piątek, 1...

50 tys. drzew na Suwalszczyźnie – od CAL prawdziwe drzwi

W Nadleśnictwie Suwałki (Leśnictwo Płociczno) pracownicy firmy CAL prawdziwe...
%d bloggers like this: