Miłą niespodziankę sprawili kibicom zawodnicy Ślepska Malow Suwałki podczas finałowego meczu w ramach XII Memoriału im. Józefa Gajewskiego. Popołudniowe spotkanie obfitowało w emocjonujące momenty, szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę, ale zakończenie pokazało, że biało-niebieskim nie brakuje woli walki, kondycji ani formy.

O godzinie 13 w meczu o trzecie miejsce rywalizowali goście z Ukrainy oraz zespół z Olsztyna. I to tym ostatnim przypadło w udziale zwycięstwo. Wynik 3:1 dla Indykpolu AZS Olsztyn pokazał dobrą dyspozycję Akademików. Dłuższy i bardziej zacięty był pojedynek zwycięzców wczorajszych spotkań: drużyn Ślepska Malow Suwałki i Trefla Gdańsk.

Trener Andrzej Kowal zdecydował się wystawić zmieniony skład: na parkiecie kibice nie zobaczyli Bartłomieja Bołądzia, Kevina Klinkenberga, Cezarego Sapińskiego i Mateusza Czunkiewicza. Zawodnicy, który zagrali w sobotnim meczu, byli godnym zastępstwem. Punktowały na zmianę oba zespoły, zatem kibice obejrzeć mogli długi i ciekawy mecz, a o wygranej zdecydował tie-break, w którym lepszą grę pokazali gospodarze. To właśnie na koncie biało-niebieskich systematycznie przybywało punktów, a zwycięstwo przypieczętowały dwa asy Mateusza Laskowskiego, dwudziestotrzyletniego przyjmującego, który po dwóch latach powrócił do Suwałk.

Tuż po meczu nastąpiło uroczyste zakończenie imprezy. Wręczono nagrody wyróżnionym zawodnikom. Za najlepszego rozgrywającego turnieju uznany został Ołeksij Hołoweń, zawodnik Barkom-Każany Lwów, nagrodę dla atakującego otrzymał Karol Butrym z Indykpolu AZS Olsztyn. Przyjmującym turnieju został Maciej Olenderek z Trefla Gdańsk. Wśród zawodników gospodarzy wyróżnieni zostali Andreas Takvam (jako blokujący) oraz Piotr Łukasik, który zdobył tytuł MVP XII Memoriału im. Józefa Gajewskiego.

Prezydent Czesław Renkiewicz dziękował za wspaniałą grę i wiele emocji, których dostarczyły turniejowe zmagania:

18 IX 2021; Suwalki Arena; XII Memorial Gajewskiego. Czesław Renkiewicz
© 2021 Wojciech Otlowski

Mecz o III miejsce:

Barkom-Kazhany Lwów – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (-17, -23, 18, -22)

Finał XII Memoriału Józefa Gajewskiego:

Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 3:2 (-24, 18, -23, 30, 11)

Ślepsk Malow Suwałki: Łukasik (15), Ziobrowski (17), Buchowski (20), Smoliński (9), Sapiński, Tuaniga (3), Filipowicz (libero) oraz Laskowski (4), Makowski, Takvam (11), Rudzewicz.

Trefl Gdańsk: Lipiński (20), Wlazły (5), Kampa (2), Mordyl (2), Crer (8), Łaba (22), Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak (14), Zaleszczyk (3), Pruszkowski (libero).

Kolejna dawka siatkarskich emocji już w przyszłym tygodniu. W piątek podopieczni trenera Andrzeja Kowala spotkają się w meczu kontrolnym z Czarnymi Radom. Zostanie on rozegrany w Olecku, w Hali Lega. Początek o godzinie 17.30.

Foto (pokaz slajdów): Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj