Podczas odbywającej się 11 września ósmej rundy motocyklowych Mistrzostw Państw Nadbałtyckich suwalczanin Kamil Piaścik zwyciężył w klasie B1000.

Autor: Krzysztof Kowalewski

Na odbywających się w Kowanie zawodach zameldowali się zawodnicy z kilku krajów. Dla 39-letniego Kamila Piaścika sezon 2021 był bardzo udany, ponieważ udało mu się zrobić rewelacyjny wynik, jakim jest okrążenie toru ukończone w czasie 1 min. i 12 sekund (rekord toru to 1 minuta i 10 sekund). Dzięki znakomitej postawie zaprezentowanej podczas ośmiu rund Mistrzostw Państw Nadbałtyckich, Kamil Piaścik awansował i w przyszłym sezonie Polak wystartuje w królewskiej klasie Superbike.

Ale wróćmy do sobotniego wyścigu. Dzień zmagań na torze Nemunas Ring w Kownie nie zaczął się dobrze: słabe tempo w sesjach rozgrzewkowych i ciągłe zmiany w harmonogramie dnia spowodowane licznymi wypadkami podczas treningów wpłynęły negatywnie na samopoczucie reprezentanta Polski. W rezultacie w kwalifikacjach zajmuje niezadowalającą 10 pozycję a co za tym idzie również z 10 pozycji rozpocznie start w wyścigu głównym. – Po kwalifikacjach byłem rozczarowany wynikiem ale nadal pełen nadziei – powiedział zaraz po zjeździe na pit stop Kamil Piaścik.

Start wyścigu również zostaje opóźniony z uwagi na kolejny poważny wypadek, który tego dnia miał miejsce na torze. Czerwona flaga, karetki i obawa o zdrowie kolegi te tematy na chwilę przed rywalizacją o cenne punkty w klasyfikacji generalnej zaprzątały głowę zawodników.

Motywacja i serce do walki Kamila wzięły górę nad niesprzyjającymi warunkami i pomimo 10. pozycji startowej, mieszkaniec Suwałk po zaciętym wyścigu zameldował się na mecie jako pierwszy na swoim Suzuki GSX R1000. Za plecami suwalczanina znaleźli się Paweł Turyk z Polski i Oskaras Tarasevicius z Litwy.

Kamil Piaścik powiedział po wyścigu: Moment kiedy spiker odczytał moje nazwisko, dodając „from Poland”, zostanie w moim sercu na zawsze.

Dzięki zwycięstwu w ostatniej, ósmej rundzie Mistrzostw Państw Nadbałtyckich, reprezentujący Piaścik Rally Team Kamil Piaścik zakończył zmagania na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej biorąc udział tylko w czterech z ośmiu rund. W rankingu najszybszych kierowców w historii rozgrywek, Piaścik zajmuje 11 miejsce na ponad 700 sklasyfikowanych kierowców.

Mistrzostwa Państw Nadbałtyckich to turniej motocyklowy z wieloletnią tradycją.  Impreza organizowana przez Navas Racing Club przyciąga do Kowna śmiałków z kilku europejskich krajów. W klasie B1000, w której startuje Kamil Piaścik zawodnicy wykonują 14 okrążeń ze średnią prędkością ok. 180 km/h pokonując tym samym dystans około 50 kilometrów. W klasie B1000 zawodnicy mierzą się na maszynach o pojemności 1000 cm³ i mocy około 200 KM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj