Piętnasty sezon zainaugurowała Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. Grono jej wielbicieli jest niemałe, zatem podczas sobotniego (11 września) koncertu licznie zgromadzona publiczność mogła wspólnie świętować to wyjątkowe rozpoczęcie.

Choć koncert zapowiadała Joanna Łupinowicz, to swego rodzaju konferansjerem tego wieczoru był Krzysztof Krzesicki, a to dlatego, iż melomani mogli usłyszeć utwory w jego właśnie aranżacji. Zachwycała nie tylko gra muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej oraz członków Orkiestry ZPiT Suwalszczyzna. Podczas tak wyjątkowego koncertu nie mogło zabraknąć i gości. Wspaniały duet wokalny – Roksana Maria Maciejczuk oraz Michał Sowul oczarował poruszającymi wykonaniami, między innymi utworu „The Prayer” z repertuaru Andrei Boccellego. Wokaliści śpiewali wspólnie i solo, zaś mistrzowską wirtuozerią popisywał się grający na akordeonie Piotr Skowroński.

Utwory Beatlesów, Gershwina przeplatały się z kompozycjami Chopina, niezapomnianymi melodiami w ciekawych aranżacjach, które publiczność przyjmowała z entuzjazmem. Nowy sezon rozpoczął się w obiecujący sposób – oby dane nam było cieszyć się nim bez przeszkód i obostrzeń.

Foto (pokaz slajdów): Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj