Rolety zewnętrzne czy wewnętrzne? Które wybrać?

0
117

Rolety są jednym z najpopularniejszych sposobów zaciemniania pomieszczeń. Dzięki nim skutecznie odcina się napływ promieni słonecznych i światła ulicznych latarni. Wystarczy, że zamontuje się je w oknach, a już pierwszego dnia odczuje się wyraźną poprawę komfortu użytkowania wnętrz. Jeśli zastanawiasz się nad montażem rolet, sprawdź, czy wybrać rolety wewnętrzne, czy też zdecydować się na modele zewnętrzne.

Artykuł partnera.

Rolety okienne do wnętrz – wady i zalety

Roleta okienna do wnętrz jest prosta do zamontowania i stosunkowo tania. Materiał umieszcza się w specjalnych prowadnicach, które zapobiegają jego zwijaniu się i trzepotaniu na wietrze, gdy okno jest uchylone. Ponadto cena modeli do wnętrz jest znacznie niższa niż w przypadku modeli zewnętrznych. 

Decydując się na model do wnętrz, nie trzeba naruszać elewacji. Rolety wolnowiszące lub inne montuje się we własnym domu bez konieczności uzyskiwania jakichkolwiek dodatkowych zgód (nawet w zabytkowych budynkach). Montaż w środku mieszkania sprawia również, że rolety rzymskie lub rolety okienne dzień noc można go wykonać przy każdej pogodzie.

Rolety zaciemniające wewnętrzne są odpowiednie do okien dachowych i standardowych. Z powodzeniem zastępują żaluzje aluminiowe. Ich minusem jest podatność na zakurzenie. Materiał gromadzi zanieczyszczenia, które trudno usunąć zwłaszcza w przypadku rolet na oknach dachowych. Ponadto w tańszych modelach wadą jest płowienie tkaniny pod wpływem promieni słonecznych.

Sprawdź ofertę http://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-wewnetrzne

Rolety zewnętrzne – wady i zalety

Rolety klasyczne montowane na zewnątrz budynków pełnią kilka funkcji. Przede wszystkim ograniczają dopływ niechcianego światła i zapewniają więcej prywatności, jednak równie dobrze sprawdzają się jako ochrona przeciwwłamaniowa. Osłony okienne z metalu stanowią zaporę dla złodziei i zmniejszają ryzyko włamania do budynku.

Zewnętrzne modele są trwałe i proste w obsłudze. Wykazują wysoką odporność na czynniki atmosferyczne. Do ich sterowania wystarczy pilot lub przycisk, dzięki czemu w roletach okiennych nie trzeba montować korbki ani innego problematycznego otwierania. Dodatkowo zewnętrzne rolety na wymiar są odpowiednie do wszystkich typów okien, w tym ram o niestandardowych rozmiarach.

Minusem rozwiązania jest dość wysoka cena. Koszt montażu rolet zewnętrznych jest kilkukrotnie wyższy niż w przypadku rolet wewnętrznych. Ponadto zewnętrzna roleta zmienia wygląd elewacji, co może nie podobać się np. pozostałym mieszkańcom bloku.

Poznaj produkty dostępne na http://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne

Leave a Reply