Do 2023 r. w Polsce powstanie sieć lokalnych minicentrów nauki – SOWA (Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności). Jeden z takich punktów do nauki, zabaw i eksperymentów znajdzie się również w Suwałkach, i to już w I kwartale 2022 r.

– Koncepcja SOWY zaproponowana przez Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach wygrała w postępowaniu konkursowym i jako jedna ze Stref zawita już w I kwartale 2022 r. w naszym mieście i będzie funkcjonować przez najbliższe 5 lat. Głównym jej elementem będzie przywieziona do Suwałk wystawa służąca do eksperymentowania – informuje Kamil Sznel, kierownik Biura Prezydenta Miasta.

Wystawa zostanie otwarta w Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Innowacyjnej 1. Zajęcia poprowadzą pracownicy Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach – placówki, która z sukcesem realizuje program edukacyjny pozaszkolny w Midicentrum.

Stworzenie „Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA” to inicjatywa Ministra Edukacji i Nauk we współpracy z Centrum Nauki Kopernik. W oparciu o doświadczenie „Kopernika” została stworzona koncepcja uczenia się poprzez samodzielne poszukiwanie i odkrywanie – eksperymentowanie. Metoda ta umożliwia poszerzenie wiedzy, a także wspiera rozwój kompetencji przyszłości, inspiruje, skłania do współpracy, rozbudza ciekawość, kreatywność i poczucie sprawczości.

Wizualizacje: SOWA – koncepcja wystawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj