Symbolicznym uderzeniem w teatralny dzwonek Dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku otworzył piątą edycję Festiwalu „Kierunek Wschód”.

– Bardzo się cieszę, że tak licznie Państwo przybyli do białostockich Spodków na inaugurację Festiwalu „Kierunek Wschód”. Cieszę się również, że ta rozpoczęta w 2017 r. inicjatywa, pomimo pandemicznych okoliczności oraz remontu siedziby Teatru Dramatycznego przy ul. Elektrycznej, jest kontynuowana i że większość spektakli będzie można zobaczyć „na żywo” – powiedział Piotr Półtorak, dyrektor Teatru.

Przegląd zainaugurował spektakl Teatru Dramatycznego w Białymstoku „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz. W kolejnych dniach festiwalowa publiczność będzie mogła obejrzeć przedstawienia: „Kiedy tak bardzo za mną tęsknisz…” w wykonaniu Państwowego Teatru Dramatycznego im. Waży Pszaweli w Telawi, „Ja” Grupy Teatralnej Kupałaŭcy oraz „Hetamy” Niezależnego Projektu Teatralnego z Białorusi. W październiku swoje spektakle pokażą Narodowy Akademicki Teatr im. Gabriela Sundukyana w Erywaniu (spektakl „Dekameron”) i Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie (spektakl „Psie serce”). Tradycyjnie po wszystkich przedstawieniach odbędą się spotkania i rozmowy z artystami, które poprowadzi Dorota Sokołowska – dziennikarka Polskiego Radia Białystok.

Fot. Teatr Dramatyczny w Białymstoku

Festiwalowe prezentacje oraz spotkania z artystami odbędą się w przestrzeniach klubu Zmiana Klimatu, Uniwersyteckiego Centrum Kultury Uniwersytetu w Białymstoku oraz w Kinie TON. Szczegółowy program Festiwalu można sprawdzić w naszym kalendarzu – link poniżej:

Festiwal teatralny „Kierunek Wschód” w Białymstoku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj