W niedzielę, 19 września w Ełku odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin. Na starcie stanęło 180 zawodników z 41 klubów z całej Polski, w tym dwójka reprezentantów Suwałk, którzy zdobyli w swoich kategoriach srebrne medale i tym samym – zakwalifikowali się do udziały w listopadowych Mistrzostwach Europy.

Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite, w kategoriach wiekowych kadeta (15-16 lat), juniora (17-18 lat), młodzieżowca (18-20 lat) oraz seniora.

Suwalski Klub Karate Kyokushin wystawił dwoje zawodników: kadetkę Jolantą Płońską i juniora Tomasza Kluczyńskiego.

– Jola walczyła w kumite +65 kg, a Tomek startował w kata i walczył w kumite do 65 kg. Zawodnicy, aby uzyskać kwalifikację do startu na Mistrzostwach Europy, musieli dotrzeć do finału, czyli zająć pierwsze albo drugie miejsce. Naszej dwójce to się udało, Jola i Tomek zdobyli srebrne medale w swoich kategoriach kumite i  to pozwala im wystartować na Mistrzostwach Europy, które mają się odbyć w Rumunii 13-14 listopada – informuje Marek Krejpcio, trener.

Tomek zajął dodatkowo trzecie miejsce w kata, ale ten medal nie dał mu kwalifikacji do startu w tej konkurencji na ME.

Na zawodach byli też obecni: Jarosław i Ada Anzulewicz, którzy byli sekundantami naszych zawodników, zaś shihan Marek Krejpcio wystąpił w zespole sędziowskim.

Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.