W kościele w Wigrach w niedzielę, 19 września odbyła się premiera Małego Oratorium Dziecięcego „Siedem Dni Stworzenia”. Ten projekt muzyczny dyrygenta Grzegorza Bogdana i nieżyjącego Leszka Aleksandra Moczulskiego narodził się kilka lat temu. Współpraca zaowocowała również nagraniem płyty pod tym samym tytułem.

W kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach pod batutą Grzegorza Bogdana wystąpili chórzyści z „Vivat e Canto” i muzycy orkiestry „La Notte” – uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej, wspierani przez koncertmistrza Cezarego Gójskiego i pianistę Bartłomieja Bogdana. Grzegorz Bogdan – dyrygent to również sprawca całego zamieszania – autor muzyki do pięknej dziecięcej poezji poświęconej tematyce religijnej autorstwa urodzonego w Suwałkach poety – Leszka Aleksandra Moczulskiego.

– Utwór został napisany i nagrany w 2019 roku – przypomniał przed koncertem Grzegorz Bogdan, zachęcając do okrywania twórczości Leszka Aleksandra Moczulskiego – według autora muzyki – „poety nie do końca jeszcze docenionego”.

Fragment koncertu – posłuchaj:

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

O Małym Oratorium Dziecięcym pisaliśmy już wcześniej – więcej informacji o tym projekcie artystycznym można znaleźć w artykule poniżej.

Pod naszym patronatem: Powstała kolejna płyta z tekstami Leszka Aleksandra Moczulskiego (konkurs)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj