Najpierw Maria Andrejczyk, a teraz Rafał Czuper, medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio oraz jego trener Marek Iwanicki odwiedzili urząd marszałkowski. Spotkanie  odbyło się w czwartek, 9 września. Rafał Czuper i Marek Iwanicki otrzymali symboliczne czeki na odpowiednio: 35 tys. zł i 15 tys. zł.

Źródło, fot.: Wrota Podlasia

Rafał Czuper podczas XVI Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio zdobył srebrny medal w grze indywidualnej i brązowy w grze drużynowej w parze z Tomaszem Jakimczukiem w tenisie stołowym.

– Jechałem do Tokio z nastawieniem na poprawę wyniku z Rio de Janeiro (olimpiada letnia w 2016 r.) i to się udało. Oczywiście, moim celem było złoto w singlu, tutaj nie do końca wyszło, ale jest progres. Mamy dwa medale. Jestem zadowolony – powiedział sportowiec.

Rafał Czuper należy do powołanej przez marszałka Artura Kosickiego grupy najlepszych podlaskich sportowców Team Podlaskie. Jako ambasadorowie regionu mogą oni liczyć na szczególne wsparcie samorządu województwa.

Kolejny start tenisisty już za tydzień – będą to Mistrzostwa Polski. Z końcem roku sportowiec rozpoczyna przygotowania do sezonu, który będzie kwalifikacją do mistrzostw świata na przełomie listopada i grudnia 2022 r.

Leave a Reply