W niedzielne popołudnie na Zarzeczu nie było tłumów, ale doping i tej mniej licznej grupy kibiców był ważny – ocenił Dawid Szulczek. A ci, którzy przybyli, cieszyć się mogli ze zwycięstwa biało-niebieskich. Trzy punkty to cenna zdobycz, która pozwoliła Wigrom oddalić się od strefy spadkowej, co ciekawe – równocześnie udało się przeskoczyć rywali. Wigry mają teraz czternaście punktów, Śląsk II o punkt mniej.

Pierwsza połowa to zdecydowanie dobry czas dla gospodarzy: gra wysokim pressingiem, bramka zdobyta w piętnastej minucie przez młodzieżowego piłkarza Wigier, Mateusza Sowińskiego, parę minut później słupek Mariusza Rybickiego. Ta dobra dyspozycja utrzymywała się także na początku drugiej połowy. Biało-niebiescy mieli też okazję na podwyższenie prowadzenia. Po faulu na Rybickim rzut karny wykonywał Piotr Pierzchała. Gości uratował słupek, podopiecznym Dawida Szulczka już nie udało się zmienić wyniku, na szczęście także i strzały gości skutecznie bronił Hieronim Zoch. Zawodnicy Śląska postawili wszystko na jedną kartę, grali bardziej otwarcie, atakowali, ale nie udało się im zmienić bramkowego rezultatu.

Warto dodać, że kapitanem gości był Piotr Celeban, były reprezentant Polski, który zagrał nawet dwa mecze w eliminacjach do Mistrzostw Świata, w tym wyjazdowy mecz na Wembley z Anglią w 2013 roku. Obecnie łączy grę na pozycji środkowego obrońcy z pracą trenera przygotowania fizycznego zespołu Śląska II.

Rozgoryczenia nie krył po spotkaniu szkoleniowiec gości, Krzysztof Wołczek, który stwierdził, że jego podopieczni nie byli przygotowani na taką – jak się wyraził – „bijatykę”:

11 IX 2021; Suwałki – Stadion Miejski; eWinner 2 liga; Wigry – Śląsk II Wrocław 1:0; Krzysztof Wołczek – trenerr gości
© 2021 Wojciech Otłowski

Krytycznej oceny meczu nie podzielał Dawid Szulczek. Była to po prostu adekwatna taktyka przygotowana po analizie przeciwnika:

11 IX 2021; Suwałki – Stadion Miejski; eWinner 2 liga; Wigry – Śląsk II Wrocław 1:0; Dawid Szulczek

Parę słów o swoim występie, zakończonym spotkaniu i o szansach Wigier w kolejnych meczach powiedział też Mateusz Sowiński:

11 IX 2021; Suwałki – Stadion Miejski; eWinner 2 liga; Wigry – Śląsk II Wrocław 1:0; Mateusz Sowiński

Wigry Suwałki – Śląsk II Wrocław 1:0 (1:0)

bramka: Mateusz Sofiński (15′)

Foto (pokaz slajdów): Wojciech Otłowski