W miniony weekend odbył się w Suwałkach Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA, czyli 2 dni wspólnej zabawy, blisko 30 stoisk, ponad 50 firm zaangażowanych w organizację wydarzenia. Festiwal Ekologiczny jeszcze się nie zakończył – wciąż trwa konkurs, w którym każdy ma szansę wygrać nagrody o wartości nawet 500 zł.

Autor: Bartosz Bełdyga

Ekologia to temat ważny, dlatego w weekend w Parku Konstytucji 3 Maja zagościło miasteczko festiwalowe. A w nim stoiska lokalnych firm prezentujących swoje ekorozwiązania oraz te ze zdrową żywnością. Była też masa atrakcji: kino dla malucha, gry i zabawy, konkursy z nagrodami, a także… konie. Suwalczanie mogli również skosztować sękacza pieczonego na prawdziwym ogniu czy wziąć udział w zajęciach Tai Chi.

Skąd pojawił się pomysł akcji? Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA został zorganizowany przez Fundację Teraz Wschód. To nie pierwszy ekoprojekt tej organizacji. W kwietniu tego roku Fundacja zorganizowała akcję pod nazwą „Światowy Dzień Ziemi. Posadź z nami drzewo”. Pomysłodawcy wydarzenia zaprosili wtedy suwalczan do wspólnego sprzątania terenów miejskich bulwarowych oraz posadzenia drzewa Fundacji Teraz Wschód. Akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili kontynuować ekologiczną działalność w nieco innej, większej formie – tak narodził się pomysł na organizację Festiwalu Ekologicznego EKO WIZJA. Jak podkreślają organizatorzy, była to pierwsza edycja Festiwalu, ale nie ostatnia.

Celem akcji jest między innymi kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. Jej uczestnicy mogli dowiedzieć się jak segregować śmieci oraz jak żyć w zgodzie z naturą. Mogli również uczestniczyć w prelekcjach o życiu lasu czy pracy pszczelarza. Wszystko po to, aby zdobytą wiedzę wykorzystywać w swojej codzienności i w ten sposób wspólnie dbać o naszą planetę.

Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA jeszcze się nie skończył. Wciąż trwa otwarty konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Wystarczy zrobić zdjęcie, nagrać film lub przygotować pracę plastyczną na jeden z dwóch tematów do wyboru: temat 1: Przedstaw problem ekologiczny w Twoim otoczeniu; temat 2: Pokaż jak dbasz o środowisko. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na: https://www.facebook.com/fundacja.teraz.wschod/

Fot. źródło: Fundacja Teraz Wschód

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj