W klasyfikacji drużynowej na dystansie Półmaratonu kolarze MTB Suwałki wywalczyli I lokatę w tym sezonie. Finał Maratonów Kresowych odbył się w sobotę, 9 października w Studzienicznej koło Augustowa. Tego samego dnia zawodnicy klubu jeszcze wielokrotnie stawali na podium, odbierając medale za starty indywidualne.

– Dla zawodniczek i zawodników Klubu Rowerowego MTB Suwałki była to ostatnia szansa, by odrobić straty i zwyciężyć w klasyfikacji drużynowej dystansu Półmaraton. Stawką był największy sukces w historii klubu, więc mobilizacja była wyjątkowa. Na starcie stanęli zawodnicy i zawodniczki reprezentujący Suwałki. Wyścig od początku był bardzo szybki. Nasi zawodnicy przetrzymali wszystkie ataki i od połowy dystansu podyktowali swoje warunki. Od czołówki oderwało się trzech naszych najmłodszych zawodników – Mikołaj Szeliga (15 lat), Olaf Chmielewski (16 lat) i Jakub Budziński (19 lat). Dzięki znakomitej współpracy, wypracowali ponad półtorej minuty przewagi i wspólnie wjechali na metę. Kibice przecierali oczy ze zdumienia. Tak spektakularnego zwycięstwa jednej drużyny na Maratonach Kresowych jeszcze nie było. Nasi zawodnicy zapisali się na kartach historii całego cyklu. Pokonali 27-kilometrową trasę w 55 minut (średnia prędkość 30 km/h). W tej chwili stało się jasne, że nikt nie jest już w stanie odebrać dla MTB Suwałki zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej – informuje na stronie klubu MTB Suwałki, Dariusz Tasior.

W klasyfikacji OPEN zwyciężyli: Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w kategorii Junior Młodszy 15-16 lat; Olaf Chmielewski – 1 miejsce w kategorii Junior 17-18 lat; Jakub Budziński – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni  19-24 lata.

Pozostali zawodnicy również uzyskali świetne wyniki, podczas startu w Półmaratonie Augustów: Ewelina Gościńska – 1 miejsce w kategorii Hobby Kobiety – dystans FIT; Klaudia Jaworowska – 2 miejsce w kategorii Kobiety 35-44 lata; Paweł Grzyb – 2 miejsce w kategorii Mężczyźni  25-34 lata; Antoni Wińcza  – 2 miejsce w kategorii Mężczyźni  55-64 lata; Andrzej Bąkała – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni  65-69 lat.

Klasyfikacja generalna dystansu Półmaraton – Maratony Kresowe 2021:

Zofia Rowińska – 2 miejsce w kategorii Kobiety 15-24 lata, a zarazem 2 miejsce w kategorii OPEN; Maria Czokajło  – 3 miejsce w kategorii Kobiety 35-44 lata; Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w kategorii Junior Młodszy 15-16 lat, oraz 3 miejsce w klasyfikacji OPEN; Marcin Gościński – 3 miejsce w kategorii Mężczyźni  35- 39 lat; Antoni Wińcza  – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni  55-64 lata; Robert Dembiński – 3 miejsce w kategorii Mężczyźni  55-64 lata; Andrzej Bąkała – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni  65-69 lat; Dariusz Klin – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni  70+.

Więcej informacji o historii i sukcesach klubu MTB Suwałki można znaleźć tutaj – http://www.mtb.suwalki.pl/

Leave a Reply