Alicja Andrulewicz i Edward Dec znaleźli się wśród pięciu osób, które odebrały Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego. Odznaczenia przyznawane są za całokształt działalności publicznej, społecznej i zawodowej, osobom, które wybitnie zasłużyły się dla województwa podlaskiego.

Honorową Odznakę Województwa Podlaskiego przyznano Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka”, za działanie na rzecz kultury naszego regionu o randze międzynarodowej. Odznaczenie odebrał Mikołaj Buszko, dyrektor Festiwalu.

Wśród wyróżnionych także Edward Dec, trener pływaków i działacz sportowy w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym „Olimpijczyk” w Suwałkach. Doceniono jego pracę na rzecz propagowania kultury fizycznej. Odznakę odebrała również Alicja Andrulewicz, kierująca przez wiele lat Wydziałem Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach, a do niedawna – dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Odznakę z rąk marszałka Kosickiego za wyróżniającą pracę na rzecz rozwoju sportów lotniczych w województwie podlaskim i promocję regionu otrzymał także Władysław Tocki, redaktor naczelny Tygodnika Podlaskiego „Kontakty”, organizator 19 edycji Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego i wielu innych mistrzostw lotniczych.

Ostatni wyróżniony to Piotr Niziołek, kustosz w Muzeum Historycznym w Białymstoku, któremu w ten sposób podziękowano  za promocję Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Leave a Reply