Chór „Viva Musica” świętuje muzyczny jubileusz. Zaśpiewa też Michał Rudaś (audio)

Na zdj. Michał Rudaś, fot. Agnieszka Kacprzak - źródło: oficjalna strona artysty

Suwalski Chór Kameralny „Viva Musica”, nieprzerwanie śpiewający pod batutą Grzegorza Bogdana, w sobotę – 27 listopada świętować będzie jubileusz 25-lecia. W programie koncertu z udziałem chórzystów, solisty Michała Rudasia i zespołu „Sierra Manta” – pieśni „Nuestra Navidad” oraz „Gloria” z Mszy Kreolskiej.

W chórze śpiewają i uczniowie, i dorośli z Suwałk oraz Suwalszczyzny. Przez ponad dwie dekady do repertuaru „Viva Musica” cały czas dołączały muzyczne perełki – kompozycje doskonałych twórców. Do tej chwili chór „prześpiewał” już 100 utworów – nie tylko wokalnych, ale i z udziałem orkiestry kameralnej oraz solistów. – Nie boimy się wyzwań artystycznych, których źródła sięgają różnych przestrzeni na świecie – zaznacza Krzysztof Snarski, chórzysta i prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki „Viva Musica”, przy którym chór funkcjonuje. Przykładem odwagi interpretacyjnej i wykonawczej będzie najbliższy koncert – w dniu 27 listopada, po mszy wieczornej (około godz. 19.00) u Ojców Franciszkanów w Suwałkach, stanowiący nawiązanie do misyjności Kościoła.

Będzie interesująco. – Wykonawczo to inne rytmy niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni – zapowiada Krzysztof Snarski, dodając, że udział zespołu „Sierra Manta” z Ząbkowic Śląskich – interpretującego utwory prekolumbijskich Indian, ale też współpracującego z filharmoniami i zespołami przy projektach wykonawczych „Misa Criolla” i „Navidad Nuestra” Ariela Ramireza to pewnik, jeśli chodzi o zupełnie inne wrażenia muzyczne.

Solistą koncertu będzie Michał Rudaś, zwycięzca „Szansy na sukces”, znany z programów „Taniec z gwiazdami” i „Jaka to melodia?”, uczestnik talent show „Twoja twarz brzmi znajomo” i „The Voice of Poland”, współpracujący m. in. z Teatrem „Ateneum”, Teatrem Muzycznym „Roma” czy Teatrem Komedia.

Posłuchaj, co o koncercie i jubileuszu chóru „Viva Musica” mówi Krzysztof Snarski:

Fot. Niebywałe Suwałki – archiwalne koncerty chóru „Viva Musica”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj