Miasto Suwałki oraz miejska spółka ZBM TBS po nowym roku rozpocznie budowę pierwszego budynku z 53 mieszkaniami na wynajem przy ul. Franciszkańskiej. Na ten cel udało się pozyskać łącznie ponad 5,5 mln zł. Plan zakłada powstanie 6 budynków, z których pierwszy będzie gotowy w 2023 roku.

– W ostatnich dniach podpisałem umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który ze środków Funduszu Dopłat przyznał nam wsparcie finansowe w wysokości 4.442.918 zł. Wcześniej na ten sam budynek pozyskaliśmy z Krajowego Zasobu Nieruchomości kwotę 1.196.000 zł – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Te dwa źródła finansowania pozwolą spółce ZBM TBS rozpocząć inwestycję już na początku 2022r., a zakończyć w drugiej połowie 2023 r. – dodał prezydent.

Aktualnie ZBM TBS pracuje nad zabezpieczeniem pozostałej kwoty potrzebnej do sfinansowania inwestycji.

W budynku roboczo nazwanym „A” przy ul. Franciszkańskiej będą 53 mieszkania na wynajem, a także windy i garaże podziemne. Nabór przyszłych lokatorów rozpocznie się już na początku 2022 r. W przyszłości będą oni mieli możliwość wykupienia mieszkań na własność.

Nowe mieszkania i kolejne remonty w Suwałkach

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj