W tym roku zostanie wyremontowana kamienica przy ul. Sejneńskiej 22 w Suwałkach, a także rozpocznie się realizacja I etapu dużego projektu budowy mieszkań przy ul. Franciszkańskiej. Tylko dzięki tym inwestycjom powstanie prawie 100 mieszkań.

– W tym roku nasza miejska spółka ZBM TBS skupi się na dwóch inwestycjach. Jedną z nich będzie modernizacja budynku przy ul. Sejneńskiej 22. Jej realizacja będzie możliwa przy udziale środków z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Złożyliśmy już wniosek i czekamy na jego rozpatrzenie – informuje Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk. Koszt remontu tego budynku może wynieść nawet 8,5 mln zł. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości 80% kosztów.

Budynek wymaga przeprowadzenia kompleksowego remontu: wymiany pokrycia dachu wraz z remontem więźby dachowej, remontu i częściowej wymiany stropów, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, wymiany izolacji termicznej, remontu i oczyszczenia elewacji, wykonania instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, wykonania instalacji c.o. i c.w.u z podłączeniem budynku do miejskiej sieci cieplnej.

Po remoncie zostaną wydzielone w budynku 42 lokale mieszkalne: 12 kawalerek o pow. 29 – 32 m2; 17 mieszkań 2-pokojowych o pow. 37 – 42 m2 oraz 13 mieszkań 3-pokojowych o pow. 70 – 72 m2.

Miejska spółka ZBM TBS planuje także rozpoczęcie w tym roku budowy I etapu zespołu 4 budynków przy ul. Franciszkańskiej. W pierwszym bloku znajdą się 53 mieszkania na wynajem z opcją wykupu na własność – tak jak dotychczas. Nabór chętnych do zasiedlenia tego budynku rozpocznie się prawdopodobnie jeszcze w maju. Oprócz 53 mieszkań znajdzie się tam 45 komórek lokatorskich oraz 43 podziemne miejsca postojowe. Bloki zostaną wybudowane do 2023 roku. Koszt inwestycji szacowany jest na 12 mln zł.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj