Reklama

Świetny „Nomadland” tylko w piątek w kinie

Data:

- Reklama -

Nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Toronto, zdobywca dwóch Złotych Globów, nominowany w 6 kategoriach do Oscarów – „Nomadland” w Cinema Lumiere można oglądać już od piątku, 19 marca.

Fot. Materiały prasowe.

Fern (Frances McDormand) – po gospodarczym upadku robotniczego miasteczka w Nevadzie – pakuje swojego vana i wyrusza w drogę, odkrywając życie poza ramami konwencjonalnego społeczeństwa jako współczesna nomadka.

Nomadland, trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.

To historia o ludziach zmuszonych do życia w drodze i imania się różnych zajęć. Oparta na książce „Nomadland w drodze za pracą” autorstwa Jessici Bruder filmowa opowieść skupia się na starszym pokoleniu Amerykanów, którzy stracili oszczędności, domy i przenieśli się do kamperów, przyczep, vanów czy pikapów, aby ruszyć w drogę – za pracą. Ich historię  oglądamy oczyma Fern, która również pracuje na kempingach, przy zbiorach owoców i warzyw, w centrach logistycznych Amazona. Nie są – jak mówi Fern – bezdomni, ale „bezmiejscowi”.

Linda May and Frances McDormand in the film NOMADLAND. Photo Courtesy of Searchlight Pictures. © 2020 20th Century Studios All Rights Reserved

Ten film to zdobywca dwóch Złotych Globów w kategoriach film dramatyczny i najlepsza reżyseria, zdobywca Złotego Lwa dla najlepszego filmu na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, zdobywca Złotej Żaby w Konkursie Głównym i Nagrody FIPRESCI EnergaCAMERIMAGE 2020, a także nagrody People’s Choice Award, podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmów w Toronto i nagrody reżyserskiej tego festiwalu – dla Chloé Zhao. Nominowany do Oscarów w kategoriach: Film, Aktorka pierwszoplanowa – Frances McDormand, Reżyseria – Chloé Zhao, Scenariusz Adaptowany, Zdjęcia i Montaż oraz do nagrody BAFTA – Najlepszy film, najlepsza reżyser i najlepsza aktorka.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na dowolny pokaz filmu „Nomdland” w Cinema Lumiere w Suwałkach. Wystarczy do 18 marca do godz. 12.00 wysłać do nas: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Gdzie w trakcie kręcenia filmu, aby nadać bohaterce autentyczności – pracowała Frances McDormand – filmowa Fern?

Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: kozieratka@… oraz Jakub Woliński.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wygraj bilety na film „Maestro” z Bradleyem Cooperem

Film "Maestro", opowiadający historię związku Leonarda Bernsteina, amerykańskiego kompozytora,...

„Osobliwości sycylijskie” w Cinema Lumiere: Fascynująca podróż do świata dramaturgii

Już we wtorek, 28 listopada o godzinie 18:00 Cinema...

„Wonka” w grudniu w Cinema Lumiere: Nowe przygody w Świecie Czekolady

W Cinema Lumiere w Suwałkach film "Wonka" zadebiutuje 8...

Biznes, poezja, muzyka i spotkania

Sprawdźmy, jakie propozycje kulturalne, biznesowe, warsztatowe i sportowe czekają...